Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer Paranormal Activity 3: Půjde o dobrý horor, nebo ukrutnou nudu?

Redakce

Redakce

12. 10. 2011

Foto: Paranormal Activity 3Brzy do kin vtrhne pokračování úspěšné série Paranormal Activity 3. Ani tentokrát divák nepřijde o záběry z průmyslových kamer a démony, již znepříjemňují život americké rodince. Podívejte se na nejnovější trailer!

Foto: Paranormal Activity 3

Zlo přichází..., Zdroj: distributor filmu

Pár faktů na začátek. První film Paranormal Activity disponoval rozpočtem pouhých 15 000 dolarů a vydělal 193,4 milionu dolarů po celém světě. Stal se tak jedním z nejvýdělečnějších filmů všech dob. Nikoho tedy nepřekvapilo, když tvůrci přišli s jeho pokračováním Paranormal Activity 2, do kterého investovali 3 miliony dolarů a jejich zisk byl 177,5 milionu dolarů.

Paramount Pictures si podobný vývoj slibuje i od třetího dílu, který za pár dní přijde do kin. I tentokrát se můžete těšit na záběry z průmyslových a domácích videokamer a na démony, kteří některým z vás nedají ještě dlouho spát. Pokud však nejste fanoušci fádních záběrů kamer s občasnou přítomností neviditelného démona a nejste lekavý typ, nejspíš se budete ukrutně nudit.

Třetí díl Paranormal Activity nás přivádí zpátky do roku 1988, kdy se hrdinky z minulého dílu Katie a Kristi poprvé setkávají s nepřátelskými subjekty, které je od té doby nepřestávají strašit.

Na internetu jsou umístěny dva trailery, které se od sebe v mnohém neliší, oproti tomu třetí a pravděpodobně poslední trailer nám představuje kompletně odlišný sestřih filmových sekvencí.  Tvůrci filmu odvedli opravdu dobrou práci při snaze neukázat démona. Celého psychologicky hororového/thrillerového efektu je dosaženo tím, že démon je divákovi utajen a jsou limitovány příležitosti, kdy by bylo možné jej spatřit. Film by se jinak pravděpodobně stal lacinou podívanou a připojil se k dalším tisícům béčkových hororů.

Už o prvním Paranormal Activity jsme psali, že je to nuda!

Podle internetové filmové databáze je ve filmu nová postava jménem William Johnson, kterého hraje Jaber Zajda. Toto jméno se však nehodí k žádné postavě ve snímku, je tedy možné, že by se mohlo jednat o samotného démona? Z třetího nejnovějšího traileru je patrné, že démon, který je vidět v zrcadle, když malé Katie a Kristi rituálně odříkávájí Krvavou Mary, je rozhodně žena, nebo má přinejmenším ženskou postavu.

FOTO: Paranormal Activity 3

Sestry Katie a Kristi to brzo schytají

Dalším zajímavým faktem je, že díky dvěma předchozím dílům je jasné, že démon Katie ani Kristi neublíží, alespoň ne fyzicky. Tato skutečnost však ubírá filmu dost na napínavosti. Celkově můžeme být přinejmenším zvědaví, jak to všechno okolo démona vlastně vzniklo.

Paranormal Activity 3 přijde do kin 20. října a je jasné, že se bude jednat o výjimečnou podívanou, je však otázka, do jaké míry zajímavou a strašidelnou.

Paranormal Activity 3

Horor / Mysteriózní
USA, 2011

Režie: Henry Joost, Ariel Schulman
Hrají
: Katie Featherston, Brian Boland, Molly Ephraim, Micah Sloat

Premiéra v ČR: 20. října 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer Paranormal Activity 3: Půjde o dobrý horor, nebo ukrutnou nudu?

Hide picture