Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Trailer: Warcraft – Příběh o velkém pádu Arthase, paladina Stříbrné ruky

Redakce

Redakce

3. 9. 2010

Podobně jako se z Anakina Skywalkera stal postupem času Darth Wader, tak se z mladého Arthase stal temný rytíř Arthas naplněný zlobou a zlem. O Anakinovi je celý třetí díl Star Wars a nyní se konečně dostává na Arthase v samostatném knižním vydání. Konec je jasný, někdo do té temnoty přece jen padne.

ilustrace na obálce knihy Arthas: Zrod krále lichů

ilustrace na obálce knihy Arthas: Zrod krále lichů Autor: Glenn Rane

Kdo hrál hru Warcraft 3 tak ví úplně nejlépe, kdo to Arthas byl. Původně to byl paladin řádu Stříbrné ruky a bojoval proti nemrtvým i orkům. Jenže ve své touze konat dobro zašel až příliš daleko. Vyvraždil a vypálil vesnici, ve které řádil mor. Všichni sice nebyli nakažení, ale to Arthasovi příliš nevadilo. Ve své honbě za démony se rozhodl cestovat na sever, podvedl své muže a s jejich pomocí získal Frostmourne – Mrazivý smutek, meč tak zlý a mocný, že síla jeho uvolnění zabila princova přítele. V Arthasově srdci byla odjakživa temnota. Frostmourne ji odhalil a vyvedl na povrch. Stal se z něj Temný rytíř.

Můžeme mu za to děkovat, protože tím mohl hráč v meziherních videích a nyní i čtenář v knize sledovat jeden z nejvíc sexy pádů kladného hrdiny do spárů chaosu. Mimochodem – video, jak Arthas sesadí svého otce je jedno přímo luxusní a každému budoucímu čtenáři doporučuji si toto video najít, protože skutečně stojí za to.

Z anotace se dá odhadnout, že kniha bude sledovat Arthasův postupný pád na dno, aby se z něj stal ten sexy temný rytíř třímající mrazivý meč. Ano, korupce a pomalé nahlodávání kladného hrdiny je vždycky sexy a potěší zejména ty čtenáře, kteří občas fandí i temné straně.

Vše záleží na autorovi, jak moc se bude držet herního příběhu. Jiní autoři píšící do knih s hlavičkou Warcraft měli práci zjednodušenou tím, že psali pouze o hrdinech a událostech, které se odehrály mimo dějovou linii Warcraftu 3 (až na Kruh nenávisti, který byl vlastně přepisem děje z datadisku). Autoři tedy měli relativně volnější ruce, kdežto v tomto případě jsou jisté události, kterých se patrně bude třeba držet.

Pro nehráče, který s původní strategií neměl nikdy co dočinění, bude Arthas: Zrod krále lichů příběh o pádu kladného hrdiny. Pro hráče půjde patrně o převyprávění příběhu, ale zase na druhou stranu, původní Warcraft 3 tu vyšel před spoustou let, takže osvěžení tohoto výborného děje potěší. Bude fajn zase si přečíst knihu, kde dobro (doufejme) nevyhraje na plné čáře, jako tomu bývá všude okolo.


Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer: Warcraft – Příběh o velkém pádu Arthase, paladina Stříbrné ruky

Hide picture