Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer Warm Bodies: Žádní upíři, i zombíci můžou mít romantický film

Redakce

Redakce

13. 11. 2012

Z nadpřirozeného světa jsme tu měli snad všechny menší či větší stvůry v romantických příbězích. Ve filmech se už objevili elfové, vlkodlaci i upíři. Nyní přichází na řadu zombíci.

video
play-sharp-fill

Nový film, jehož americká premiéra je naplánována na únor příštího roku, představuje teenagerského zombíka jménem R (Nicholas Hoult), který tak trochu neví co s (ne)životem. Plouží se spolu s ostatními nakaženými zdevastovanou Amerikou, když vtom potká ji – Julii (Teresa Palmer), která je jednou z lidských přeživších epidemie. Zachrání ji před útokem dalších zombíků, což ho zcela změní. Přestává brát lidi jako potravu a začnou se v něm probouzet city. Opětuje Julie jeho lásku? Jak jejich románek ovlivní svět nemrtvých?

Čtěte více: Teresu Palmer můžete znát ze sci-fi Jsem číslo čtyři

Režisér Jonathan Levine natočil jen tři celovečerní filmy a jeden seriál. Ani ústřední pár v podání Australanky Teresy Palmer a hezouna Nicholase Houlta za sebou nemá moc hlavních rolí. Přesto to vypadá, že film Warm Bodies má dobře našlápnuto.

Jde o adaptaci úspěšné stejnojmenné novely Isaaca Mariona, která je nazývána zombie romancí. Jistou zárukou kvality (a jediným hvězdným lákadlem) je navíc výborný herec John Malkovich, který ztvárnil roli otce hlavní hrdinky.

Bez vzpomínek, beze jména, bez cíle... Zdroj: Summit Entertainment

Film má v sobě hororové prvky – nemrtvé, kteří jsou po dlouhé době nejen zdrojem strachu, ale i zábavy, což trailer ukazuje už v prvních sekundách. R konverzující se svým nemrtvým kamarádem, R učící Julii, jak se chová pravý zombík, nebo R zpovídaný Juliinou nejlepší kamarádkou. Nechybí ani nerovná láska nemrtvého milovníka a lidské krásky, což trochu připomíná  kultovní ságu Twilight.

To vše v lákavém obalu nového komediálně-hororového žánru. Kombinace žánrů jsou teď vůbec velmi oblíbené, a jestli vás už nudí běžné teenagerovské komedie bez nápadu, v kinech čeká nemrtvý Romeo. Doufejme, že nakonec i v českých.

Warm Bodies

Drama / Horor / Romantický
2013

Režie: Jonathan Levine
Hrají: Teresa Palmer, Analeigh Tipton, John Malkovich, Nicholas Hoult, Lizzy Caplan, Dave Franco, Rob Corddry, Cory Hardrict, Tod Fennell

Premiéra v USA: 1. února 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer Warm Bodies: Žádní upíři, i zombíci můžou mít romantický film

Hide picture