Menu
FANZINE.cz
Technologie

Trailer ze hry Kingdoms of Amalur: Reckoning. Blíží se další Elder Scrolls?

Šimon Kolář

Šimon Kolář

24. 4. 2011

OBR.: ZabijákSpolečnost EA v minulém týdnu vypustila nový trailer k akčnímu RPG Kingdoms of Amalur: Reckoning. Pokud název této hry slyšíte poprvé, dobře si ho zapamatujte. Brzy se kolem ní možná začnou dít velké věci.

OBR.: Souboj s příšerou

Monstra by měla být oproti klasickým fantasy unikátnější, Zdroj: Distributor hry

Reckoning má být akčním RPG z pohledu třetí osoby v obrovském otevřeném světě Amaluru. Hra by měla skutečně klást velký důraz na akční pojetí soubojů a více než třeba takové Dragon Age by měla připomínat nějakou akční rubačku. Svět Amalur pak hraje v dalších plánech EA významnou roli. Jeho univerzum by mělo být rozšiřováno dalšími hrami, knihami, komiksy atd., a zařadit se tak po bok známých sérií, jakými jsou například Mass Effect nebo Dragon Age.

K vytvoření takového rozsáhlého fungujícího světa je samozřejmě zapotřebí hromada zkušeností a kreativity. Už jsme byli svědky mnoha podobných velkých plánů, které nakonec neskončily příliš slavně. O to, aby Amalur nedopadl podobně, se mají postarat známá jména v čele vývoje. Konkrétně tři.

Tři králové

Prvním z této velké trojky je Ken Rolston, který se v roli hlavního designéra účastnil tvorby dvou posledních dílů ze série Elder Scrolls – Morrowindu a Oblivionu. Rolston by měl dohlížet především na funkčnost celého amalurského království a zúročit svoji mnohaletou zkušenost s vývojem rozsáhlých RPG her.

Další důležitou postavou podílející se na výsledné podobě Amaluru je R.A Salvatore, úspěšný americký fantasy spisovatel, který se proslavil hlavně sérií knih ze světa Forgotten Realms. Logicky se tak postará hlavně o příběhové pozadí celé hry. Třetím, ale neméně důležitým člověkem do party, je Todd McFarlane, což je především komiksový kreslíř a spisovatel. Pokud znáte anti-hrdinu Spawna, tak právě McFarlane je jeho duchovním otcem.

Musíme tedy věřit, že nesporný talent a zkušenosti zmíněných pánů povedou až ke zrodu zbrusu nového velkolepého fantasy světa, ve kterém strávíme spoustu času, ať už to bude prostřednictvím hry Reckoning, nějaké další zatím neoznámené hry (spekuluje se o MMO ze světa Kingdoms of Amalur) nebo nějaké zajímavé knihy. Kingdoms of Amalur: Reckoning by mělo vyjít v průběhu roku 2012 na Xbox 360, Playstation 3 a PC.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer ze hry Kingdoms of Amalur: Reckoning. Blíží se další Elder Scrolls?

Hide picture