Menu
FANZINE.cz
Literatura

Třetí díl Gordonovy země u Brokilonu

Redakce

Redakce

13. 8. 2009

Horici_prizraky_38,8mm.aiVladimír Šlechta je známým českým autorem klasické fantasy, který se proslavil hlavně sérií knih ze světa Krvavého pohraničí. V rámci ní se před několika lety představil trilogií Gordonova země, jejíž závěrečný díl právě vychází u Brokilonu.

Po dvojici povídkových sbírek Nejlepší den a Válečná lest a po prvních dvou dílech Zahrada sirén a Ploty z kostí se, zdá se, Gordonova země chýlí pomalu ke konci. Anotace i ukázka, kterou si zájemci mohou přečíst na stránkách nakladatelství, dávají tušit, že Hořící přízraky budou stejně dobrým počtením jako předchozí díly.

vladimir-slechta-horici-prizrakyPaedwankové ovládli Gordonovu zemi a zřídili si v ní stálou základnu. Vnikli do Orcigardu, zničili Sršní hnízdo a odvlekli hraničáře z Hořké Vody. Co udělají příště? Obyvatelé Pohraničí už vědí, že jim hrozí smrtelné nebezpečí. Lidé, elfové, skřeti i všemožní míšenci musí zapomenout na staré spory a spojit se ke společnému boji. (anotace)

Brokilon plánuje pětisetstránkovou knihu na konec srpna a připravil k ní, stejně jako u Válečné lsti, vynikající obálku Michala Ivana.

Ti, kdo dočtou završení celého cyklu si však nemusí zoufat, že by se Vladimír Šlechta ze svého světa stáhl. Právě naopak. V jednom z rozhovorů prozradil, že jako volné pokračování Gordonovy země plánuje novou knihu s názvem Kukaččí mláďata. Tak se nechme překvapit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Třetí díl Gordonovy země u Brokilonu

Hide picture