Menu
FANZINE.cz
Technologie

Tušíme, kdy vyjde nový iPhone 5. Datum vydání potvrdily nezávislé zdroje

Marek Jedinák

Marek Jedinák

31. 7. 2012

Několik na sobě nezávislých zdrojů potvrzuje datum vydání nového iPhone 5. Podle serverů PhoneArena a App4Phone uvede Apple do prodeje svůj nový telefon už 21. září, což je mnohem dříve, než se ve skutečnosti očekávalo.

iPhone 5 na údajném videu zachycujícím kryt telefonu ukradený z výroby zdroj: youtube.com

Tempo růstu společnosti Apple letos začalo po dlouhé době meziročně zpomalovat a lehce ztrácet dynamiku ještě z dob života Steva Jobse. Dle předních analytiků může tento fakt vyústit ve snahu za každou cenu poskytnout společnosti nový vítr do plachet, kterým nemůže být nic jiného než zahájení prodejů nové generace jablíčkových telefonů.

Čtěte také: RECENZE: Samsung Galaxy S III není král androidů, ale císař mobilní říše

Několik zdrojů nezávisle na sobě potvrdilo, že nejnovější iPhone vyjde už 21. září. Připomeňme, že loňský iPhone 4S vyšel 4. října.

Tomu nasvědčuje také fakt, že je datum stanoveno na pátek, tradiční den v kalendáři společnosti Apple.

Samsung vrací úder

Další, snad ještě podstatnější informací je neustále se zvětšující tržní podíl společnosti Samsung, která svým nejnovějším telefonem Samsung Galaxy S III obsadila pozici výrobce s nejvíce cool telefonem.

Původní iPhone 4S byl pro celou řadu uživatelů spíše zklamáním, ačkoli to na první pohled nebylo z objemu prodejů patrné. Telefon nebyl plnohodnotným nástupcem, ale spíše vylepšenou konfigurací stávajícího modelu lišícího se od svého předchůdce kromě výkonnějších vnitřností jen uspořádáním tlačítek.

Čtěte také: Láska k Apple je stejná jako láska k Bohu. Spotřebitelé vykazují znaky náboženské sekty

Bližší údaje o telefonu zatím nejsou oficiálně známy, neboť si společnost zakládá na velmi nízké frekvenci mezi oznámením výrobku a jeho uvedení do prodeje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tušíme, kdy vyjde nový iPhone 5. Datum vydání potvrdily nezávislé zdroje

Hide picture