Tvůrci Dead Islandu na hráče chystají učiněné peklo – Project Hell

Tým Techland, zodpovědný za jedněmi oslavovaný, druhými zatracovaný Dead Island, připravuje fantasy řezničinu s pracovním názvem Project Hell.

OBR: project hell
Jedna z příšer obývajících temný svět Projektu Hell Zdroj: Vydavatel hry

Inspirací pro zahájení projektu byl původně zbraňový mód pro Dead Island, který do hry přidával magii a možnost porcovat zombíky středověkou výzbrojí. Tvůrci se rozhodli dotáhnout mechaniky boje zblízka k dokonalosti a výsledek zasadit do ještě děsivějšího prostředí. Název peklo je tedy docela na místě, vezmeme-li v úvahu, že Dead Island byl příběh o ostrově, jehož obyvatelé hnijí zaživa.

Project Hell má být zasazený do světa sklouzávajícího od temné fantasy k hororu a nebude chybět ani spousta krve, brutality a dalších nápaditých nechutností.

Čtěte také: Testovali jsme ZombieU, věrohodný simulátor zombie apokalypsy

Vývojáři z Techlandu tvrdí, že pro zobrazení té správné hutně temné atmosféry hledali inspiraci v evropském středověku, a to v tom opravdovém, ne jeho idealizované verzi známé z většiny západních fantasy a ostatně i většiny historických filmů. Tvůrci našli zalíbení i v konfliktu křesťanství a pohanských zvyků. Přihodíte-li trochu nekromancie, máte představu o světě, ve kterém se Project Hell bude odehrávat.

Pokud chcete sledovat vývoj nebo si prohlédnout nejnovější artworky, podívejte se na oficiální stránky projektu.

Hra je zatím vyvíjena pro PC. Pokud bude mít úspěch, počítají tvůrci s uvedením na PS3 a Xbox 360. K datu uvedení na trh je ale ještě daleko.

Tvůrci Dead Islandu na hráče chystají učiněné peklo – Project Hell
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.