Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Tvůrci Matrixu připravují film Cloud Atlas. Přifařil se i Hugh Grant

Redakce

Redakce

24. 9. 2011

O víkendu začalo v Glasgow natáčení nového filmu v produkci sourozenců Wachovských, Cloud Atlas. K už tak hvězdné herecké sestavě se na poslední chvíli připojil také Hugh Grant.

Tom Hanks jako Robert Langdon. Zdroj: distributor filmu

Asi nejoriginálnější a rozhodně jedna z nejuznávanějších dvojic současného Hollywoodu, sourozenci Wachowští (ani wikipedie si není jistá, jestli jsou to bratr a sestra nebo ještě pořád bratři), kteří světu přinesli Matrix, se vracejí. Po komerčně neúspěšném Speed Racerovi se chvíli tvrdilo, že se vrhnou na Cobalt Neutral 9, romantický příběh dvou homosexuálů z války v Iráku. Na to nakonec nedošlo (kulturní ztrátu v tomto případě posuďte sami), a přednost dostal Cloud Atlas.

Lidé okolo filmu slibují, že se bude věrně držet knižní předlohy Davida Mitchella. Což bude jednak zatraceně složitě, ale kdyby to vyšlo, tak by to mohlo být hlavně zatraceně parádní. Kniha totiž sleduje šest různých příběhů šesti odlišných postav v šesti různých dobách (od 19. století až po postapokalyptickou budoucnost). A aby se neřeklo, tak každá část zhruba pětisetstránkového díla má i zcela odlišný žánr (od komedie po sci-fi).

Za celým projektem stojí od začátku s Wachowskými také německý režisér, scenárista, producent a skladatel Tom Tykwer (Parfém: Příběh vraha nebo Lola běží o život). Už v létě loňského roku přistály nabídky na hlavní role ve filmu na stolech Toma Hankse, Halle Berry a Jamese McAvoye. K nim postupně přibývala další jména jako Ian McKellen nebo Natalie Portman.

Bohužel průtahy kolem scénáře a předprodukce způsobily, že tito dva i s McAvoyem nakonec ze seznamu vypadli. Tvůrčí trio si však překvapivě rychle našlo adekvátní náhrady.

K Hanksovi a Berry se připojil Hugo Weaving (Matrix, Pán Prstenů), Jim Sturgess (Oko bere, Útěk ze Sibiře), Ben Whishaw (International, Po krk v extázi) a Susan Sarandon (držitelka Oscara za Mrtvý muž přichází). Tuhle partu však ještě na poslední chvíli doplnil Hugh Grant (Anglána doufám netřeba představovat).

Cloud Atlas

Sci-Fi
USA, 2012

Režie: Tom Tykwer, Andy Wachowski, Lana Wachowski
Hrají: Tom Hanks, Halle Berry, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Susan Sarandon, Hugh Grant, Jim Broadbent, Ben Whishaw

Premiéra v USA: říjen 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tvůrci Matrixu připravují film Cloud Atlas. Přifařil se i Hugh Grant

Hide picture