Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Tvůrci The Walking Dead uvádějí třetí sérii. Objeví se nové postavy

Jan Neuman

Jan Neuman

24. 10. 2012

Již 14. října vyšla v USA  úvodní epizoda třetí série oblíbeného televizního seriálu The Walking Dead. Příběh se posunul v čase dopředu.

Je Rick opravdu tím správným vedoucím skupiny? Zdroj: Fox

Duchovní otec původního komiksu The Walking Dead a současně scenárista seriálového zpracování Robert Kirkman míní, že posunutí příběhu o několik měsíců do budoucna bude v mnohém zajímavé. Diváci prý dostanou možnost podívat se, jak se jejich hrdinové změnili, jaké mají teď názory a jak se chovají. Další ze scenáristů Glen Mazzara dodává, že bude vidět hlavně účinek Rickova vedení na skupinu.

„Pro mě je to vždycky legrace, ocitnout se v ději o něco později a vidět herce v jiném světle. To vám pomáhá rozlišit rozdílné série a je to cool,“ uvedl Kirkman. Mazzara mu dává za pravdu. „Bylo to vzrušující, posunout příběh a nenechat publikum jej dohnat. Ručím za to, že lidé se budou ptát, zda uvidí epizodu s tím, co se stalo v zimě. A já řeknu, že ne, protože tohle je to, co chceme, abyste viděli. Je to část úplně nového příběhu.“

Čtěte více: Na Prima Cool vpadnou živé mrtvoly. V seriálu The Walking Dead

Ve třetí sérii se objeví i dvě nové postavy, dredatá černoška Michonne používající katanu a Guvernér, který v komiksu prodělal velké charakterové změny a nejinak by tomu mělo být v seriálu. Ne všechno bude tak, jak si to milovníci kreslené verze pamatují. To hlavní by mělo zůstat stejné, ale některé aspekty se pravděpodobně měnit budou.

„Velikou výzvou bylo vytvořit kultovní vzhled Michonne. Pro Roberta bylo důležité, aby vzhled odpovídal vzhledu v komiksových knihách. Bál jsem se, že paruka nebude vypadat dostatečně autenticky, a tak jsme zkoušeli a zkoušeli, až jsme byli se vzhledem všichni spokojeni,“ vzpomíná spoluscenárista Mazzara. „Myslím si, že seriál a komiks jsou dvě rozdílné věci. Jsou zde momenty, které musí v příběhu zůstat, aby se jednalo o The Walking Dead, ale myslím si, že jsou zde momenty, které by se změnit mohly a měly,“ doplňuje ho Kirkman.

Dredatá Michonne s katanou bude výrazným oživením příběhu.

První dvě série byly hodně ve znamení rozdílů mezi Rickovým a Shanovým vedením. To by se mělo ve třetí sérii změnit a mělo by nastoupit porovnávání Ricka s Guvernérem. Rick je zpočátku mnohem poctivější a jde mu hlavně o přežití skupiny a nalezení bezpečného místa, kde by mohla jeho žena porodit. Guvernér přemýšlí mnohem víc o budoucnosti a snaží se udržet svou agendu, která je pro něj velice důležitá.

VIDEO: Hyundai představil automobil plně vybavený na zombie apokalypsu

Rozvíjet by se měl i příběh mezi samotným Rickem a jeho ženou Lori, kteří spolu měli neshody a problémy. Rick, jak už to tak bývá, by tyto problémy nejraději řešil, až bude v bezpečí a soukromí, jenže hledání výmluv nikdy ničemu nepomohlo. Ani vztahu, ani příběhu, jak ukáže třetí série.

„Oba herci podávají svůj konflikt velice dobře, opravdu budete cítit, že sledujete manželství v krizi uprostřed zombie apokalypsy. Myslím si, že budete opravdu soucítit s oběma postavami,“ slibuje Mazzara. „V podstatě jde o dva lidi, kterým by stačilo dát si malou pauzu a problém by se vyřešil. Jenže to udělat nemohou, musí spolu žít, aby přežili,“ přibližuje jejich situaci Kirkman.

Jak se zdá, příběh by se měl pořádně rozhýbat a oživit jak novými postavami, tak zápletkami a dějem. Druhá série byla o poznání akčnější než první, tak snad bude seriál pokračovat ve stejném duchu. Přece jen dredatá černoška s katanou by mohla být víc než dobrým znamením pro toto tvrzení.

Živí mrtví (The Walking Dead)

Horor / Thriller / Drama
USA, 2010, 45 min

Režie: Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Michelle Maxwell MacLaren, Gwyneth Horder-Payton, Johan Renck, Guy Ferland, Lew Temple
Hrají: Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Steven Yeun, Jeffrey DeMunn, Chandler Riggs, Michael Rooker, Emma Bell, Norman Reedus, Lennie James

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tvůrci The Walking Dead uvádějí třetí sérii. Objeví se nové postavy

Hide picture