Menu
FANZINE.cz
Vesmír

Tým kolem vozítka Rover získal ocenění za svou práci při výzkumu Rudé planety

Petr Pešout

Petr Pešout

30. 4. 2013

O prozkoumávání Rudé planety jsme vás již informovali. Nyní agentura NASA oznámila, že tým zodpovědný za tuto činnost získal význačnou cenu.

FOTO: Rover Curiosity

Budou skutečně za několik let stát na Rudé planetě obytné domy? Zdroj: nasa.gov

Hlavním řídicím střediskem je laboratoř NASA Jet Propulsion, která se nachází v Pasadeně, v Kalifornii. Pracovníci tohoto střediska měli tu čest se ve středu 24. dubna 2013 zúčastnit večeře ve Washingtonu. Jednalo se o příležitost vyhlášení cen Trophy for Current Achievement, konkrétně tedy v oblasti letecké vědy a techniky.

Kompletní sestava odvádí mimořádnou práci po celou dobu zkoumání planety Mars. Všichni šli do projektu s vědomím, že budou trávit dny a noci u řídicího střediska a sledovat pohyby na Rudé planetě. Nyní je jasné, že tohoto rozhodnutí nikdo nelituje.

Primárním cílem Rover Curiosity je zkoumání života na druhé nejmenší planetě sluneční soustavy. Za dobu, kterou je již vozítko na místě, objevilo hned několik příznaků života. Prozatím poslední zprávou byly příznivé podmínky pro mikrobiální život. Zda se ale na Mars skutečně někdy budeme stěhovat, je stále ještě otázkou.

Více informací o soutěži na nasa.gov

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tým kolem vozítka Rover získal ocenění za svou práci při výzkumu Rudé planety

Hide picture