Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Ubisoft natrvalo ruší kontroverzní DRM ochranu u všech svých PC her

Redakce

Redakce

6. 9. 2012

Dobrá zpráva pro všechny poctivé hráče, studio Ubisoft dospělo k rozumnému závěru a rozhodlo se zrušit svou kontroverzní protipirátskou ochranu.

OBR.: Assassin Creed 3

Hře Assassin´s Creed 3 zrušení ochrany určitě prospěje Zdroj: Oficiální stránky hry

Poprvé se tento způsob chránění před piráty objevil u Assassin’s Creed 2 a hned vzbudil velkou vlnu nespokojení. Spočívá v tom, že hráč musí být stabilně připojený k internetu, i když hraje pouze singleplayer. Nejen, že dopad na piráty nebyl absolutní, protože po nějaké době se hru stejně podařilo cracknout (tato doba ovšem mohla Ubisoftu zajistit mnohem větší zisky), ale DRM omezovalo i poctivé hráče.

Nepřehlédněte: Torchlight 2 má datum vydání. Hra od tvůrců Diabla vyjde už za chvíli

Naštěstí pro ně z rozhovoru serveru Rock Paper Shotgun s představiteli Ubisoftu i z oficiální zprávy téhož studia vyplynulo, že tento způsob ochrany se ruší u všech stávajících i budoucích titulů. Připojení k internetu bude stačit pouze při instalaci hry a počet instalací nebude omezen.

Zajímavostí je, že DRM ochrana byla zrušena v podstatě už loni v červnu, ale oficiálně jsme se dočkali až teď. Těšíme se tedy, že Assassin’s Creed 3 už si zahrajeme i offline.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ubisoft natrvalo ruší kontroverzní DRM ochranu u všech svých PC her

Hide picture