Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Ubytování a tipy na výlety ve městech pro mladé i rodiny s dětmi

Znojmo

Znojmo bylo v minulosti královským a nejlépe opevněným městem mezi Prahou a Vídní, proto zde dodnes najdete mnoho sklepů a chodeb. Znojmo se také může pyšnit nejrozsáhlejším podzemím v Česku, jedna jeho část má strašidelné nebo pohádkové ladění, pro dospělé jsou v rámci letních prohlídek připraveny ochutnávky znojemských vín.

Vlkova věž v gotickém slohu se původně nazývala „vlčí“ a byla opevněním nedaleké Dolní brány. Dnes si 32metrovou věž můžete prohlédnout i s průvodcem.

Loucký klášter nabízí prohlídku obrazové galerie, románské krypty, bednářského a vinařského muzea, štukových sálů a sklepů společně s ochutnávkou vín. Najdete tu stále kostel Nanebevzetí Panny Marie a svatého Václava s varhany a zajímavostí je, že v tomto místě vynalezl Prokop Diviš hromosvod.

Chtěli byste se zde ubytovat? Podívejte se na ubytování Znojmo a vyberte si to nejlepší pro vás.

Lednice

Na jižní Moravě v okrese Břeclav se nachází obec Lednice, která se pyšní nejvyhledávanějšími turistickými atrakcemi v Čechách a samozřejmě kouzelnou přírodou. Lednicko-valtický areál je dokonce zapsán na seznam památek UNESCO, je tu tudíž rozhodně co k vidění.

Zámek Lednice si můžete prohlédnout ve čtyřech prohlídkových trasách:

  • reprezentační sály v přízemí zámku
  • knížecí apartmány v prvním patře zámku
  • dětské pokoje princů a princezen a Muzeum loutek Milana Knížáka
  • technické unikáty 19. a 20. století, jeskyně Grotta

Kromě zámku zavítejte určitě i do zámecké zahrady a krajinářského parku, kde je k vidění Apollónův chrám, Chrám tří grácií nebo Janův hrad.

Valtickou dominantu, kolonádu na Rajstně, vzniklou po napoleonských válkách v první čtvrtině 18. století, nechal postavit Josef I. z Lichtenštejna na památku zesnulých bratří Filipa a Ludvíka a zesnulého otce Františka Josefa I. Z této krásné monumentální stavby můžete zahlédnout Valtice, lednický park, Malé Karpaty a také Schattenberg.

Ubytování Lednice vám nabídne takové typy ubytování, které vám celou dovolenou ještě více zpříjemní.

Ostrava

Ostrava je statutárním městem Moravskoslezského kraje a také třetí největší město v České republice. Známá byla v minulosti především svým hornickým a hutnickým průmyslem. Najdete tu několik technických památek, ale také spoustu tipů do přírody.

Pokud přemýšlíte, kam se vydat společně s vaší rodinou, v Ostravě se nachází druhá největší zoologická zahrada, která chová přes 435 druhů zvířat. Součástí areálu je botanický park s o něco menší rozlohou 93 hektarů, za to však s překrásnými a extrémně vzácnými exempláři – například největší kolekcí rododendronů a azalek u nás. 

13 kilometrů od centra Ostravy lze zavítat do zábavně-vzdělávacího parku DinoPark pro děti všech věkových kategorií. Je zde k vidění až 70 věrných statických i robotických paleontologických modelů, o kterým se můžete dočíst několik zajímavostí zábavnou formou. Pokud máte doma zvědavce, určitě s nimi do Dinoparku zavítejte. 

Budete-li si chtít výlet prodloužit, mrkněte na ubytování Ostrava a najděte to pravé pro vás.

Ať už jste na dovolené v páru či s rodinou, tipy na ubytování se vám jistě budou hodit. 

Hotel je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí především odpočinout a o nic se nestarat. K dispozici budete mít Wi-Fi zdarma, snídani v ceně nebo parkování zdarma.

Jestliže pokukujete po něčem levnějším, zkuste penzion. Budete se tam mít stejně skvěle jako v hotelu, dokonce i snídaně tu na vás budou čekat každé ráno.

Apartmán se hodí spíše pro rodiny, protože nabízí kromě ložnice a koupelny i obývací pokoj a kuchyň, kde si budete moci uvařit cokoliv, na co budete mít chuť. Díky velikosti se sem pohodlně vejdete i s dětmi.

A pokud stojíte o opravdové soukromí, vezměte v úvahu i chatu či chalupu, která bude po určitý čas jen vaše a vy tak zažijete dovolenou v úplně jiném rozměru.

Rezervaci v jednotlivých typech ubytování můžete provést na portále Hauzi.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ubytování a tipy na výlety ve městech pro mladé i rodiny s dětmi

Hide picture