Menu
FANZINE.cz
Technologie

Uncharted: Golden Abyss. Takhle dobře vypadající hru jste „v kapse“ ještě neměli

Šimon Kolář

Šimon Kolář

7. 6. 2011

OBR.:Nathan Drake se chystá ke skokuJednu z nejsilnějších značek Sony čeká nová výzva. Nathan Drake se pokusí dobýt handheldovou scénu a jde na to pěkně zostra.

OBR.: Nathan Drake překonává řeku

Takovou grafiku jsme na handheldech ještě neviděli, Zdroj: Sony

Playstationová série Uncharted byla pro Sony rozhodně trefou do černého a za několik let od vydání prvního dílu se z ní stal možná nejcennější obchodní artikl herní divize tohoto japonského giganta. Není tedy vůbec divu, že se v Sony snaží značku využít jak jen to jde. V současnosti se sice pracuje na plnohodnotném třetím dílu, ale zároveň je ve vývoji ještě jedno dobrodružství Nathana Drakea.

To ponese název Uncharted: Golden Abyss a mělo by jít o jeden z launchových titulů pro chystaného nástupce PSP prozatímně označovaného jako NGP. Je to rozhodně logický krok a silná značka na úvod rozhodně dokáže podpořit prodeje nové herní konzole. Golden Abyss by navíc měla hojně využívat všech předností handheldu NGP, mezi které patří například dotykový displej nebo senzor pohybu.

Hra by také měla ukázat grafický potenciál nového přístroje. Ze zveřejněných obrázků zatím Golden Abyss vypadá opravdu úchvatně a řeči o tom, že NGP zvládné stejnou grafiku jako velké konzole, zřejmě nebyly úplně mimo mísu. Příběh handheldového spin-offu by se měl odehrávat ještě před událostmi prvního Uncharted a majitelům PS3 tedy nehrozí, že by bez zahrání Golden Abyss ztratili příběhovou kontinuitu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Uncharted: Golden Abyss. Takhle dobře vypadající hru jste „v kapse“ ještě neměli

Hide picture