×
FANZINE.cz

Únorové knižní novinky – sci-fi, hororové a mysteriózní chuťovky

Daphne du Maurier: Ptáci a jiné povídky
Hitchcockova klasika Práci a jiné hrůzostrašné příběhy od Daphne du Maurier. Zdroj: výřez knižní obálky.

Literární fantastika své fanoušky nenechala ve štychu ani v únoru. Čtenáři měli příležitost užít si příběhy z daleké budoucnosti, děsivá vyprávění na jedné vlně s Hitchcockovými Ptáky či povídky magické poezie.

Daphne du Maurier: Ptáci a jiné povídky

Daphne du Maurier: Ptáci a jiné povídkyKlasická hororová povídka Ptáci, proslavená nesmrtelným Hitchcockovým filmem, a pět dalších hrůzostrašných příběhů v této sbírce stále vzbuzují ve čtenáři pocity strachu a mrazení v zádech. Povídky o marném boji člověka s osudem i přírodou, po jejichž přečtení si dobře rozmyslíte, kam pojedete na dovolenou a s kým se tam budete bavit, zda podstoupíte operaci očí či pokácíte starý strom ve vaší zahradě, a varování z rádia začnete brát vážně.

Nesmrtelní Ptáci a další hororové povídky z pera slavné autorky, které osloví i dnešního čtenáře.

Vydalo nakladatelství MOTTO 7. února 2019. 

Lauren Oliverová: Replika 2 – KopieLauren Oliverová: Kopie

Ve světě za zdmi Havenova institutu je pro Lyru a Oriona těžké chovat se lidsky – zvlášť když se u Lyry čím dál víc projevují příznaky nebezpečné nemoci, kterou byla nakažena. Gemma se poté, co se dozvěděla pravdu o Havenově institutu a své roli v celém příběhu, jen těžko vrací zpátky k normálnímu životu.

Když se však dozví, že její otec spřádá nové a děsivé plány, jak naložit s Lyrou a Orionem, nelení a se svým přítelem Petem vyrazí uprostřed noci zachránit, co se dá. Sledujte další osudy hrdinů originálního románu Replika!

Vydalo nakladatelství CooBoo 11. února 2019. 

Martin Němec: Bod tání

Martin Němec :Bod táníBod tání je již třetí povídkový soubor hudebníka, malíře a spisovatele Martina Němce. Dvacet příběhů s často bezejmennými protagonisty vychází z reálného světa kolem nás, ale nezřídka čtenáře konfrontuje s čímsi fantaskním, magickým, nevysvětlitelným. Proti tomu autor staví povídky, které na první pohled působí banálně – například třídní sraz po letech –, ale tento dojem i díky obraznému, místy až básnickému jazyku Němcových textů záhy mizí.

Dvacet povídek, u nichž roztaje i ten nejnáročnější čtenář.

Vydalo nakladatelství Plus 11. února 2019. Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..