Menu
FANZINE.cz
Literatura

Únorové knižní novinky – sci-fi, hororové a mysteriózní chuťovky

Olga Buriánková

Olga Buriánková

4. 4. 2019

Literární fantastika své fanoušky nenechala ve štychu ani v únoru. Čtenáři měli příležitost užít si příběhy z daleké budoucnosti, děsivá vyprávění na jedné vlně s Hitchcockovými Ptáky či povídky magické poezie.

Daphne du Maurier: Ptáci a jiné povídky

Daphne du Maurier: Ptáci a jiné povídkyKlasická hororová povídka Ptáci, proslavená nesmrtelným Hitchcockovým filmem, a pět dalších hrůzostrašných příběhů v této sbírce stále vzbuzují ve čtenáři pocity strachu a mrazení v zádech. Povídky o marném boji člověka s osudem i přírodou, po jejichž přečtení si dobře rozmyslíte, kam pojedete na dovolenou a s kým se tam budete bavit, zda podstoupíte operaci očí či pokácíte starý strom ve vaší zahradě, a varování z rádia začnete brát vážně.

Nesmrtelní Ptáci a další hororové povídky z pera slavné autorky, které osloví i dnešního čtenáře.

Vydalo nakladatelství MOTTO 7. února 2019. 

Lauren Oliverová: Replika 2 – KopieLauren Oliverová: Kopie

Ve světě za zdmi Havenova institutu je pro Lyru a Oriona těžké chovat se lidsky – zvlášť když se u Lyry čím dál víc projevují příznaky nebezpečné nemoci, kterou byla nakažena. Gemma se poté, co se dozvěděla pravdu o Havenově institutu a své roli v celém příběhu, jen těžko vrací zpátky k normálnímu životu.

Když se však dozví, že její otec spřádá nové a děsivé plány, jak naložit s Lyrou a Orionem, nelení a se svým přítelem Petem vyrazí uprostřed noci zachránit, co se dá. Sledujte další osudy hrdinů originálního románu Replika!

Vydalo nakladatelství CooBoo 11. února 2019. 

Martin Němec: Bod tání

Martin Němec :Bod táníBod tání je již třetí povídkový soubor hudebníka, malíře a spisovatele Martina Němce. Dvacet příběhů s často bezejmennými protagonisty vychází z reálného světa kolem nás, ale nezřídka čtenáře konfrontuje s čímsi fantaskním, magickým, nevysvětlitelným. Proti tomu autor staví povídky, které na první pohled působí banálně – například třídní sraz po letech –, ale tento dojem i díky obraznému, místy až básnickému jazyku Němcových textů záhy mizí.

Dvacet povídek, u nichž roztaje i ten nejnáročnější čtenář.

Vydalo nakladatelství Plus 11. února 2019. 

Claudia Grayová: Ohnivák 3 – Milion světů s tebouClaudia Grayová: Ohnivák 3 - Milion světů s tebou

Osud multivesmíru je v rukou Marguerite Caineové. Až nyní se dozvídá, jaké jsou skutečné plány prohnané Triad Corporation. Ona jediná může zničení multivesmíru zabránit. V sázce jsou miliardy lidských životů. A Triad navíc vynesl nejvyšší trumf: zlomyslnou Marguerite z jiné dimenze, která je vždycky o krok napřed. Ve velkém finále trilogie Ohnivák nastane souboj mezi několika Margueritami. Zvítězit však může jen jedna.

Milion vesmírů, milion nebezpečí, jeden osud. Třetí díl sci-fi série Ohnivák.

Vydalo nakladatelství CooBoo 25. února 2019. 

Christian Tielmann: Můj život se zombíky a dýňovými bombami

Christian Tielmann: Můj život se zombíky a dýňovými bombamiMax nastupuje do nové školy a uvědomuje si, že to rozhodně nebude žádný piknik. Edgar, školní frajírek, po něm totiž jde. A s ním i jeho dvě gorily. Max má pocit, že mu nikdo nerozumí. Co je to za typy v jeho nové třídě? Samí zombíci? Naštěstí v tom není úplně sám a to je dobře. Jeho komiks o protivném učiteli a zombíku Edgarovi totiž padl do špatných rukou a tak se Maxovi pomoc kamarádů Nika a Robina rozhodně bude hodit!

První díl skvěle ilustrované série s několika zombíky a velkou dávkou humoru.

Vydalo nakladatelství Fragment 28. února 2019. 

Orson Scott Card: Enderův stínOrson Scott Card: Enderův stín

Vracíme se na výcvikovou orbitální stanici, na které Mezinárodní flotila vychovává z nejnadanějších dětí budoucí velitele do války proti mimozemským agresorům. Země žije pod hrozbou opakovaného útoku termiťanů a ve slumech Rotterdamu živoří v partě nechtěných „spratků“ maličké dítě s geniální schopností přežít – Fazolek. Svou chytrostí změní poměry všech…

Vydalo nakladatelství Argo v únoru 2019. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Únorové knižní novinky – sci-fi, hororové a mysteriózní chuťovky

Hide picture