Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Únorové science fiction a hororové knižní novinky – zombie či duchové

Olga Buriánková

Olga Buriánková

28. 3. 2020

Nejkratší měsíc roku nezapomněl s přísunem literárních novinek ani na příznivce vědecké fantastiky nebo veskrze hrůzných vyprávění. Není jich sice tolik, jako únorových fantasy příběhů, ale i tak určitě potěší nejednoho čtenáře.

Sergej Lukjaněnko: Kvazi 2 – Kenozoikum

Sergej Lukjaněnko: Kvazi 2 – KenozoikumOd událostí z románu Kvazi uplynulo půl roku. Denis Simonov přijíždí do Petrohradu, hlavního města mrtvých, aby pomohl bývalému parťákovi Michailovi s vyšetřováním podivných, ničím nevyprovokovaných útoků kvazi na lidi. Křehká rovnováha, panující mezi živou a mrtvou částí lidstva, dostává trhliny a příměří, jehož se podařilo dosáhnout, je v ohrožení.

Denis si uvědomuje, že musí viníka podivných událostí rychle najít. Tajemství, která během svého pátrání odhaluje, jsou však natolik temná, že ani veškeré jeho síly a schopnosti dost možná nebudou k vyřešení případu stačit…

Sergej Lukjaněnko se vrací do světa románu Kvazi a znovu směle míchá literární žánry, proplétá časové linie a překvapuje své čtenáře novými, nečekanými zvraty.

Vydalo nakladatelství Triton 3. února 2020.

E. E. Holmesová: Strážkyně brány – DědictvíE. E. Holmesová: Strážkyně brány - Dědictví

„Brána je otevřená…“ Tato záhadná slova probudí studentku univerzity Jess Ballardovou z děsivého snu do ještě děsivější reality. Život s věčně opilou matkou nikdy nebyl peříčko a ani teď, po její záhadné smrti, se to nezměnilo k lepšímu. Ve škole totiž potkává divné lidi: jsou mrtví. S pomocí své spolubydlící a lovce duchů, profesora Pierce, začne odkrývat příčinu jevů, které ji děsí. Jess brzy zjistí, že potkávání zemřelých je jen začátek…

Milujete duchařské historky, nadpřirozeno a záhady? Pak budete nadšeni.

Vydalo nakladatelství Fragment 6. února 2020.

Dara Hornová: Žít navěky

Dara Hornová: Žít navěkyRáchel má problém: nemůže zemřít. Její současné potíže – skomírající podnik, dospělý nezaměstnaný syn a mrtvý manžel – jsou ničím oproti tomu, co zažila za posledních dva tisíce let. Od chvíle, kdy v Římany okupovaném Jeruzálemě zaplatila svou smrtelností za to, aby mohl žít její syn, zkusila už všechno, aby mohla pokojně odejít z tohoto světa.

Když se však Ráchelina vnučka Hannah pustí do převratného výzkumu v oblasti DNA, svitne jí nová naděje… Když nesmrtelnost není dar, ale prokletí.

Vydalo nakladatelství Kniha Zlín 17. února 2020.

Miroslav Pech: Dítě tmyMiroslav Pech: Dítě tmy

Měla to být jen opuštěná továrna, která bude chátrat tak dlouho, až se rozpadne. A ten mladík, co se potuloval kolem, se nezdál nebezpečný. Jako kdyby na něm nebylo nic zvláštního, jen člověk beze jména. Ale právě kvůli němu ulicemi města poteče krev. Právě kvůli němu parta dětí brzy pozná peklo na zemi.

Vydalo nakladatelství Golden Dog 28. února 2020.

 

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Únorové science fiction a hororové knižní novinky – zombie či duchové

Hide picture