Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Únorový CravataCon 2011 spojí fantazii a videohry v jeden celek

Redakce

Redakce

21. 2. 2011

Výřez z reklamního plakátu CravataconV pořadí čtvrtý ročník CravataConu vypukne 25. února v 16.00 ve Středisku volného času Fokus v Novém Jičíně. Setkání je svým obsahem zaměřeno na fanoušky videoher či fantazie. Víkendová akce přivítá známé osobnosti ze světa literatury i herního prostředí a přinese spoustu dalších zajímavostí včetně šermování.

Ilustrační foto Foto: Jan Nohovec, Topzine.cz

V rámci akce probíhající od pátku 25. února do neděle 27. února se lze setkat s autorským čtením spisovatele sci-fi a fantasy Jaroslava Mosteckého nebo přednáškou Františky Vrbenské s názvem Padouch nebo hrdina. Con se nevyhýbá ani kontroverzním tématům, a tak se lze dočkat i názoru Romana „Randalfa“ Kresty na historii sexu a piva, nebo Davida „Dama“ Macháčka o Golfu ve fantastických světech.

Hlavním lákadlem CravataConu 2011 jsou redaktoři serveru Doupe.cz. Karel Kališ, Jakub Kovář, Petr Kolář, David Sláma nebo Hana Šimečková prozradí něco o sobě, předvedou, jak se vytváří mapa do StarCraftu 2, povypráví o dvaceti hrách nezvratně zapsaných do historie a představí Nejkrásnější herní hrdinky nebo hrdiny. Členové Herního webu povykládají o známých sériích Need for Speed, Total War nebo hraní na počítačích značky Apple.

Sobotní program z velké části zabrali herní vývojáři, kteří připravili komunitní workshop nebo šanci nahlédnout do zákulisí bojové hry ArmA 2 od Bohemia Interactive. Poté je možnost navštívit přednášku o vývoji Jurassic: The Hunted od Cauldron Games nebo představení Genetické zahrady 2.

Cravatacon plakát

Kromě literárních bloků bude možnost vyslechnout si zajímavosti ohledně šermování, případně si ho i vyzkoušet. Proběhnou také zábavné soutěže od pantomimy až po kvízy či turnaje. Pokud někdo dává přednost virtuální realitě, bude mít možnost zahrát si na konzolích Nintendo Wii nebo si zaskákat na DDR. Bonusem je i možnost vyzkoušet si hru Para Para Paradise, která je velice podobná DDR. Pro toho, kdo dává přednost klasice, budou k dispozici i různorodé deskové hry nebo turnaj v Dračím Doupěti.

Na internetových stránkách Cravataconu je možnost předem se zaregistrovat a také získat podrobnější přehled o jednotlivých akcích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Únorový CravataCon 2011 spojí fantazii a videohry v jeden celek

Hide picture