Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

15 (de)motivačních plakátů Kerritha Johnsona – Uvěř, nebo podlehneš

Redakce

Redakce

4. 10. 2012

Accept_Harley Quinn_Johnson_perexKanadský výtvarník, ilustrátor a nerd Kerrith Johnson vytváří inspirující série propagačních plakátů, na kterých nás osloví nejznámnější komiksoví hrdinové a padouchové z DC i Marvelu.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/believe_a_accept_serie_johnson_2012/]

Ve světě úspěšná Believe série vychází z projektu, který Kerrith Johnson zpracovával v kurzu Historie grafického designu na McMaster University. První dílo, v němž figuruje Superman, bylo inspirováno plakátem vytvořeným Josephem Bindenem pro Vídeňský hudební a divadelní festival v roce 1924.

Johnsona zaujalo téma komiksového retro-posteru natolik, že zanedlouho přidal k osamocenému Supermanovi i Batmana a Wonder Woman. Potom už se ilustrátor nemohl zastavit. Navrhl celou řadu plakátů s klaďasy a nedávno založil i Accept sérii, ve které se věnuje padouchům.

Keeping Heroes iconic but positive a Keeping Villains iconic but nefarious

Umělcovým záměrem je zpodobňovat vigilanty a villainy graficky zjednodušené, aby mohly zřetelně vyniknout původní principy a symboly superhrdinství. Krátký propagační text má zase poodkrýt poslání a ideje, za které komiksové postavy od počátku své mytologické historie bojují.

Johnson v dobře rozjetých sériích pokračuje a můžeme se proto těšit na další plakáty s více i méně známými komiksovými hrdiny a jejich nepřáteli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

15 (de)motivačních plakátů Kerritha Johnsona – Uvěř, nebo podlehneš

Hide picture