Menu
FANZINE.cz
Technologie

V Číně vyrostla falešná Apple stores. Zaměstnanci o podvodu neměli tušení

Redakce

Redakce

2. 8. 2011

FOTO: Apple geniusMůžete si koupit vše originál, iPhone, iPad, iPod, a to ve městě Kchun-ming, kde ale byly objeveny už tři falešné obchody Apple Store.  Lidé, kteří v těchto obchodech pracují, ani nevědí, že prodejny jsou falešné. Jsou naprosto přesvědčení, že pracují pro Apple. 

FOTO: Falešný Apple Store

Najděte 10 rozdílů mezi opravdovým Apple Storem a tímto, Zdroj: ifoapplestore.com

Technický boom dospěl do Číny již dávno a Apple Storů je po celé komunistické zemi rozeseto několik set. Několik podnikavců se ale rozhodlo využít toto ve svůj prospěch. Trvalo ale řádnou dobu, než bylo všech pět falešných obchodů objeveno.

Náhodou se to podařilo jedné z místních obyvatelek, která si chtěla pořídit několik snímků jednoho z falešných stánků firmy Apple. Pět prodejců se jí v tom pokusilo zabránit, nikoli však její americké kamarádce, která si všimla některých nesrovnalostí, jako například nekvalitních materiálů.

Čtěte také o Plantbooku. Počítač budoucnosti, který je dobíjen vodou!

Při zkoumání města pak byly nalezeny další falešné obchody, jeden z nich dokonce se špatným názvem Apple Stoer. Není divu. Falešné krámy opravdu vypadají jako originální. Pravé obchody Apple se však vyznačují pouze logem jablka, nikoliv nápisem Apple store.

Podobné použité materiály, rozvržení stolků i točitého schodiště. Čínská inspekce zkontrolovala přes 300 obchodů. Objevili pět falešných Apple Store a dva jsou již zavřeny.

I když jsou ale provozovny falzifikované, jejich zboží bylo originální. Podvod byl proveden tak mistrně, že i sami zaměstnanci tvrdí, že pracují opravdu pro firmu Apple, dokonce mají stejná trička s jablkovým logem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Číně vyrostla falešná Apple stores. Zaměstnanci o podvodu neměli tušení

Hide picture