Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

V dubnu knižní apríl nečekej, jen fantasy klasiku a pokračování sérií

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

2. 4. 2015

Počasí si s námi hraje, Velikonoce nás vymrskají a do klidného léta daleko. Sáhněte proto pro Žambochovi nebo Městu duchů, nebudete zklamáni. A pokud se někomu stýská po ledovém objetí zimy, první díl nové fantasy série Led bude tím pravým!

Nová série přináší mráz i žár. Zdroj: výřez knižní obálky.

Nová série přináší mráz i žár. Zdroj: výřez knižní obálky.

Korněv Pavel: Příhraničí 1 – Led

Příhraničí. Drsné a nepřátelské místo, které už nepatří do našeho světa, ale ani do toho druhého. Místo, kde po celý rok panuje zima a krutý mráz a vládnou mu vlčí smečky. Místo, kde se problémy řeší olovem a magií, a pouhé přežití stojí obrovské úsilí. Zvlášť když na vás uspořádají nelítostnou štvanici…

Vydává nakladatelství Fantom Print 20. dubna 2015.

Seržant

Zdroj: knižní obálka.

Miroslav Žamboch: Seržant

Realita světa obyvatelného lidmi je křehká, síly chaosu, magií živené nestability, nadány vlastní inteligencí číhají na sebemenší příležitost, jak zvrhnout rovnováhu ve svůj prospěch. Zákony lidí jsou neúprosné a ne vždy spravedlivé, vše je podřízeno jedinému: zachovat svět. Hranice střeží vojáci a ti i přes nejmodernější techniku a nejsofistikovanější válečnou magii umírají často a rychle. Navíc, ne vždy nebezpečí přichází zvnějšku.

Vydává nakladatelství Triton 14. dubna 2015.

Tomáš Dušek: Čaroděj III. – Hlavní mezi truchlícími

Ahonik, král bez království, čaroděj, jenž nedokáže čarovat, a nejvyšší velitel spojených armád, ovšem bez jediného vojáka, se ukrývá v rybářské chatrči na pobřeží a doufá, že svět na něj zapomněl. Jeho nepřátelé, ti, kteří ho připravili o království, jsou pokořeni a donuceni ke spolupráci. Mraziví i legie Seleleků hnijí na Barbarské pláni. Tak čeho by se měl bát? Čeho by se měl bát…??

Vydává nakladatelství Mojeknihy.cz 2. dubna 2015.

Město duchů

Zdroj: knižní obálka.

Kane Stacia: Downside 3 – Město duchů

V ulicích čtvrti Downside, domově prostitutek, drogových dealerů a zlodějů, se pohybuje zvrácený vrah, který své oběti zanechává rozřezané na kusy a bez orgánů. Případ, který na míle páchne černou magií, se dostává do rukou Chess Putnamové, nejlepší Odhalovačky Církve Skutečné pravdy. Jak už však bývá u Chess zvykem, věci se začínají rychle komplikovat a s každou další stopou dostává blíže k okraji propasti.

Vydává nakladatelství Fantom Print 3. dubna 2015.

Liane Merciel: Dragon Age 5 – Poslední let

Šedí strážci jsou znovu hrdiny Thedasu – nový Arcidémon byl rychle poražen a zplozenci zahnáni zpět do podzemí. Nákaza skončila. Přinejmenším to tak vypadalo.

Když se objeví znepokojivé zprávy o novém druhu zplozence, Valya, mladá elfská kouzelnice, která se nedávno přidala k Šedým strážcům, je pověřena studiem historických záznamů z předchozích Nákaz. Při svém výzkumu narazí na zašifrovanou zprávu v poznámce na mapě ze Čtvrté nákazy a tajný deník Isseyi, jedné z posledních gryfích jezdkyň.

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Jak proniká k temnému tajemství pohřbenému v Isseyině příběhu, Valya začíná pochybovat o všem, co kdy o Šedých strážcích slyšela…

Vydává nakladatelství Fantom Print v dubnu 2015.

Martin D. Antonín: Kladivo na čaroděje 8 – Pekelná šleha

Když se dáma vašeho srdce ocitne v nesnázích, uděláte pro její záchranu cokoliv. Riskujete život, sjezdíte světa kraj, spřáhnete se s ďáblem – a když zoufalství dostoupí vrcholu, přeleze přes něj a ještě si pořádně povyskočí, najmete si tým Felixe Jonáše. Je to banda magorů, to jistě – ale kdo jiný vám uvěří a pustí se do hledání dívky nakažené experimentálním magickým retrovirem? Jistě ji najdou. Možná i zachrání. A když budete mít štěstí, vaše milovaná vám tu záchranu jednou odpustí.

Naděje přece umírá poslední… a kdyby něco, Walter ji odborně oživí.

Vydává nakladatelství Epocha 7. dubna 2015. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V dubnu knižní apríl nečekej, jen fantasy klasiku a pokračování sérií

Hide picture