Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

V Harry Potterovi nejsou triky, jenom kouzla, tvrdí herečka Georgina Leonidas

Redakce

Redakce

16. 10. 2011

!Exkluzivní rozhovor!Georgina Leonidas si zahrála v posledních třech dílech Harryho Pottera Katie Bell z Nebelvírského famfrpálového mužstva. V nejbližších dnech se chystá do Česka na festival FanCity a pro TOPZINE.cz poskytla exkluzivní interview.

Georgina Leonidas a Daniel Radcliffe ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, Zdroj: FanCity

Příběh Harryho Pottera zná každé malé dítě po celém svěrě. Vy jste hrála Katie Bell, kamarádku Harryho Pottera a jeho spoluhráčku v Nebelvírském mužstvu Famfrpálu. Bylo těžké hrát Katie?

Bylo skvělé být součástí něčeho tak velkého, jako je Harry Potter. Pro mě bylo zábavné hrát právě Katie Bell, protože jsem měla možnost pracovat s týmem kaskadérů, dostat se do filmových scén pod vodou…

Georgina Leonidas je dvacetiletá britská herečka, která se narodila v Londýně. První její vážnější role přišla už ve čtyřech letech, když ztvárnila malou Cosettu v Bídnících od Victor Huga. Georginu mužete nyní vidět v seriálu The Basil Brush Show. Mimo jiné se objevila před kamerou také ve filmech Baghdad Express a Nine. Zatím největším úspěchem je však obsazení do role Katie Bell v posledních třech dílech Harryho Pottera.

Tisíce dívek toužily po roli Katie Bell, ale vy jste porazila všechny konkurentky. Jaký je to pocit, být vyvolená?

Hraní Katie a být na filmovém place s herci, které jsem vždycky obdivovala a sledovala, byl neuvěřitelný zážitek a obrovská zkušenost. Jsem opravdu vděčná, že jsem mohla být součástí toho všeho.

Georgina Leonidas jako Katie Bell

Věříte v magii?

Samozřejmě! Viděl jste ty filmy? To nejsou speciální efekty…

Jak se vám líbilo létání na koštěti?

Byla to skvělá zábava! Zvláště učit se hrát Famfrpál. Hodně jsme trénovali na trampolínách, než jsme začali natáčet. Po fyzické stránce to bylo docela namáhavé. Ale byla to velká výzva a líbilo se mi to!

Jaká je vaše nejoblíbenější kniha? A jaký je váš názor na Twilight? Je to velká konkurence pro Harryho?

Miluju čtení. Trilogie Philipa Pullmana, His Dark Materials je další z mých oblíbených knih, ale i kniha The Shadow Of The Wind napsaná Carlosem Ruizem Zafronem, kterou jsem právě dočetla, se mi moc líbila. Vždycky budou existovat srovnání mezi Twilight ságou a filmy o Harry Potterovi. Ale filmový průmysl má dostatek prostoru pro všechny.

Původně měla na FanCity dorazit přítelkyně Rona Weasleyho!

FOTO: Speciál Harry Potter

Kromě hraní v Harrym Potterovi jste byla před kamerou také v Baghdad Express a v seriálu The Basil Brush Show. Vaši sourozenci se objevují před kamerou také, takže pocházíte z umělecké rodiny. Myslíte, že jste už zkušená herečka?

Každá práce, kterou jsem dělala, byla velmi odlišná. A to je to, co mě baví, to vzrušující. Je to vynikající způsob, jak se učit za pochodu. Sestra a bratr jsou také herci, takže se učíme jeden od druhého. Každá zkušenost je pro mě obrovská pomoc.

V Potterovi se ji pokusili i zabít!

Co si myslíte o festivalu FanCity? Máte ráda fantasy a science fiction?

Jsem opravdu moc ráda, že mi na festival přišla pozvánka. Moje sestra Stephanie si zahrála ve filmu režiséra Davea McKeana MirrorMask (Maska zrcadla), ke kterému napsal scénář spisovatel Neil Gaiman (Hvězdný prach). Můj bratr Dimitri se zase nedávno objevil v seriálu  Doctor Who (Pán Času). Vyrůstala jsem na filmech jako Nekonečný příběh nebo The Dark Crystal. Fantasy filmy jsou prostě v naší krvi!

Co vás vedlo k rozhodnutí začít hrát?

Začala jsem hrát v dost mladém věku. Připojila jsem se k divadelní skupině. Když jsme byli mladí, já i mí sourozenci jsme vždy chtěli rodině něco předvést (obvykle ty horší věci). Nedovedu si představit, že bych dělala něco jiného.

Jste mladá žena. Zajímáte se o módu?

Samozřejmě! Miluji oblečení a oblékání. To je také jedna z věcí, proč je skvělé stát se hercem. Mít na sobě nějaký kostým a stát se někým jiným je výborný pocit!

Jakou hudbu posloucháte? Máte nějakou oblíbenou skupinu nebo zpěváka?

Mám ráda všechny druhy hudby, nemohu žít bez svého iPodu! Cokoli od jazzu, folku, popu a rocku. Mám ráda Nirvanu. Myslím, že umím docela dobře zahrát About a Girl, což je jedna z jejich skladeb.

Těšíte se na návštěvu České republiky? Už jste tady někdy byla?

Opravdu moc se těším do České republiky. Nikdy jsem v ní nebyla, takže se nemůžu dočkat, až to prozkoumám!

Jaké jsou vaše plány v nejbližší době? Chcete pokračovat v herecké dráze?

Mým snem je i nadále pracovat na jevišti a ve filmu a dostat se do co nejzajímavějších rolí.

FanCity, festival her a fantastiky, se uskuteční ve dnech od 26. až 30. října v KC Novodvorská na pražské Lhotce. Magazín Fanzine.cz (při Topzine.cz) je hlavním mediálním partnerem akce. Sledujte náš speciál k této události.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Harry Potterovi nejsou triky, jenom kouzla, tvrdí herečka Georgina Leonidas

Hide picture