Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

V komiksu Nebeský orel se prolíná svět japonských samurajů a amerických indiánů

Redakce

Redakce

26. 10. 2010

Nebeský orelNakladatelství Hanami úspěšně pokračuje ve vydávání kvalitních japonských komiksů pro dospělé. Po Balzamovači a Knize větru přichází Nebeský orel, příběh dvou samurajů na divokém západě. Neobvyklá kombinace slibuje zajímavou zápletku.

obálka Nebeský orel

Pokud jste přečetli Knihu větru (recenzi si můžete přečíst zde) jedním dechem, budete nadšeni i z Nebeského orla. Obě díla totiž spojuje jeden autor, Jirō Taniguchi. Jirō Taniguchi začal svou kariéru již v roce 1977, kdy tvořil komiksy pro magazín Young Comics. Ve světě se proslavil dílem Ikare (Ikar), který vytvořil spolu s Jeanem Giraudem. Za svou práci získal nespočet japonských i světových ocenění. Pro Taniguchiho tvorbu je typické prolínání historie s fikcí, motivy přírody a zaměření na každodenní život Japonců. Nejinak je to i pro Nebeského orla.

A o čem dílo vlastně je? Název mangy odkazuje na jméno jednoho z hlavních hrdinů. Dva samurajové odcestují do Spojených států a po záchraně indiánské dívky, jsou přijati kmenem Oglalů. Díky své odvaze si získají přátelství náčelníka a přijmou indiánská jména Nebeský orel a Větrný vlk.

A pokud vás ani zajímavá zápletka nepřesvědčila k přečtení Nebeského orla, možná vás zaujme fakt, že tato manga byla nominována na prestižní cenu Japan Expo Award v kategorii seinen manga (komiksy určené dospělým čtenářům). Nebeský orel slibuje napínavé a kvalitní čtení pro milovníky historických příběhů doprovázených nádhernou kresbou přírody, kterou umí pouze Jirō Taniguchi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V komiksu Nebeský orel se prolíná svět japonských samurajů a amerických indiánů

Hide picture