V Lightning Returning: Final Fantasy XIII budete muset zachránit svět

Lightning Returning uzavře celou miniságu Final Fantasy XIII od společnosti Square Enix. Zároveň se bude tvářit jako samostatný titul.

OBR.: Lightning Returning: Final Fantasy XIII
Krásná hrdinka se vrací, aby uzavřela ságu Final Fantasy XIII. Zdroj: Vydavatel hry

Několik set let po ukončení příběhu Final Fantasy XIII-2 se Lightning probouzí na řetězu ostrovů známých jako Navus Partus, plovoucí v moři chaosu. Rozlehlé ostrovy slouží jako poslední útočiště pro lidstvo a svět. Zbývá pouze 13 dní do konce světa a Lightning má vše v rukou. Musí bojovat a svět zachránit.

Čtěte také: Představujeme herní novinky na září. Nejočekávanější jsou Borderlands 2

Autoři se rozhodli zahodit tahové bitvy s nepřehlednými tabulkami a souboje udělali akčnější a dynamičtější.  Nemusíte ale mít strach, z oblíbené série se nestane další Devil May Cry. Jednotlivé útoky budou mít cooldown. Lightning bude na bojišti sama, což je také výrazná změna oproti předcházející sérii.

Zajímavě bude zpracováno také oněch 13 dnů. Čas totiž opravdu bude reálně utíkat, takže pokud se hráč někde zdrží, uběhnou mu drahocenné minuty. Pokud totiž Lightning nestihne zachránit svět včas, hra zapne bez možnosti volby finální souboj, nebo dokonce přepne hráče zase na začátek (skilly a zkušenosti by měly zůstat).

Hra vyjde již v průběhu příštího roku na konzole PS 3 a Xbox 360.

 

 

V Lightning Returning: Final Fantasy XIII budete muset zachránit svět
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.