Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

V novém Resident Evilu si to rozdají Milla Jovovich a Sienna Guillory

Redakce

Redakce

22. 9. 2011

Milla Jovovich - Resident Evil: AfterlifeNový film série podle videoherní předlohy slibuje divoké automobilové honičky, odliv a příliv postav a dámské zápasy. A také zákeřné parazity. Máme to přímo z deníčku Milly Jovovich.

Milla Jovovich - Resident Evil: Afterlife

Ženu ani květinou neuhodíš..., Zdroj: distributor filmu

Je to prostě začarovaný kruh. Jak se taky zbavit někoho, kdo už je mrtvý, že? A tak se i po tisících rozstřílených zombíkách můžeme těšit na další kusy hnijícího masa, létajícího kolem Milly Jovovich v připravovaném pátém díle série filmů, inspirovaných úspěšnou videoherní frančízou – Resident Evil: Retribution.

Staronoví známí

Menším zklamáním pro některé bude, že se v chystaném snímku nedočkají Chrise a Claire Redfieldových v podání Wentwortha Millera (Útěk z vězení) a Ali Larter (Hrdinové). Milla Jovovich na svém Twitteru totiž na dotaz fanouška pustila do éteru informaci, že její filmové přátele Chrise, Claire a K-Mart postihla nemilá událost v podobě únosu společností Umbrella – záporákem celé série.

Fanoušci herní předlohy pak můžou být naopak mile překvapeni tím, že se v Resident Evil: Retribution objeví jejich staří známí, které dosud měli tu čest poznat pouze v jejich pixelových alteregách.

Těmi mají být Barry Burton z vůbec prvního příběhu ze světa Resident Evil, tedy z první playstationové hry z roku 1996, a dále pak hrdinové dalších dílů Leon Kennedy a Ada Wong. Další spoiler od Milly Jovovich také slibuje, že se dočkáme i parazitických organismů Las Plagas, kteří jsou hlavním motivem posledních Resident Evil her.

Dámy v ráži a rychlá auta

Co se na filmu oproti minulému filmovému příběhu Resident Evil: Afterlife nezměnilo, je jméno režiséra, kterým je opět Paul W. S. Anderson, známý to expert na videoherní překopávky (Vetřelec vs. Predátor, Mortal Kombat). Ten si mimochodem na chvíli odskočil z žánru sci-fi do žánru dobrodružně-romantického v počinu Tři mušketýři. Vzhledem k režisérově minulosti však jistě můžete tušit, že v řadě jiných adaptací této klasiky od Alexandra Dumase bude pravděpodobně černou ovcí – a to není myšleno negativně, obzvláště pro ty, kteří ve filmu potřebují pořádné řežby a speciální efekty.

sienna-guillory-jill-valentine-resident-evil

Jak si pak za takových podmínek vybrat favoritku?

Alice (Milla Jovovich) a Jill Valentine (Sienna Guillory) jako protagonistky zůstávají a diváci mají dokonce slíbenou rvačku mezi těmito dvěma sličnými slečnami. Co k ní však povede, na to si budou muset počkat nejdříve do premiéry plánované na 13. září příštího roku.  A jelikož Jovovich nedrží jazyk za zuby, můžete se těšit i na první velikou filmovou honičku v Rolls-Royceu. Posledním tweetovým drbem je pak zvěst o díle šestém, kde by se měly všechny hlavní postavy objevit pospolu – pokud bude ovšem díl pátý úspěšný.

Resident Evil: Retribution

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller
USA / Německo, 2012

Režie: Paul W. S. Anderson
Hrají: Milla Jovovich, Sienna Guillory, Boris Kodjoe, Shawn Roberts

Premiéra v ČR: 13. září 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V novém Resident Evilu si to rozdají Milla Jovovich a Sienna Guillory

Hide picture