Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

V Praze se bude promítat 30 let staré anime, na festivalu Eiga-Sai

Martin Peška

Martin Peška

19. 1. 2012

FOTO: Anime Cellista GaucheNa festivalu japonských filmů s názvem Eiga-Sai 2012 se v pražském kině Lucerna v sobotu 21. ledna odpoledne bude promítat rekonstruovaná podoba anime Cellista Gauche, které spatřilo světlo světa před 30 lety.

FOTO: Anime Cellista Gauche

Sero-hiki no Gōshu - Cellista Gauche, Zdroj: presskit Eiga-Sai

„Animovaný film Cellista Gauche, dílo slavného režiséra Takahaty Isaa, geniálním způsobem skloubil západní (zejména Beethovenovu) hudbu s prostředím japonského venkova na počátku 20. století, ale i s postupy specifickými pro japonskou animátorskou školu – a samozřejmě s příběhem stejnojmenné čarokrásné novely klasika japonské literatury, Miyazawy Kenjiho,“ řekl redakci FANZINE.cz Andrej Štůla z pořadatelského týmu.

Informace k festivalu Eiga-Sai:
Program: viz eigasai.cz.
Datum: pátek 20. – čtvrtek 26. ledna.
Místo: Kino Lucerna (Vodičkova 36, Praha 1).
Vstupné: od 80 korun (na jednotlivé filmy) po 555 korun (permanentka na všechny projekce), studentská permanentka vyjde na 300 korun (bez rezervace sedadla).

Legendární anime do Prahy přijede představit osobně ředitel společnosti Oh! Production Namiki Takashi.

Pátý ročník festivalu Eiga-Sai, který začíná v pátek 20. ledna a končí ve čtvrtek 26. ledna, se bude točit zejména okolo dvou ústředních témat.

FOTO: Japonský režisér Kitano Takeši

Takeši patří hned po Kurosawovi k nejznámějším japonským režisérům

Prvním je osobnost japonského režiséra Kitano Takeši, vystupující též pod jménem Bíto Takeši. „V Japonsku je populární spíše jako televizní komik a herec, avšak jeho stoický a současně citlivý přístup k vyprávěným příběhům mu přinesl několik mezinárodních ocenění,“ uvádí pořadatelé festivalu, na němž se bude promítat hned 9 Takešiho filmů.

Druhou součástí letošního festivalu je zaměření se na archív, v rámci něhož budou moci návštěvníci zhlédnout několik filmů z období 50. až 80. let.

Mimo filmovou tvorbu program festivalu zahrnuje divadelní a taneční představení, výstavy či sobotní hudební happening s bubny taiko (Wasaiko yosa yosa!) a dalšími tradičními japonskými nástroji, flétnou shakuhachi (Ōsako Seizan) a citerou koto (Kobota Emiko).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Praze se bude promítat 30 let staré anime, na festivalu Eiga-Sai

Hide picture