×
FANZINE.cz

V USA bude probíhat setkání vědců ohledně ovlivňování počasí na Zemi

FOTO: Charles Bolden
Charles Bolden zastupoval na setkání dvou zemí USA. Zdroj: nasa.gov

V úterý 4. června 2013 se uskuteční akce s názvem Space Weather Enterprise Forum. Právě zde by měl Charles Bolden vystoupit se svým proslovem ohledně dopadu kosmických událostí na počasí.

Bývalý astronaut, nyní ředitel NASA Charles Bolden. Zdroj: nasa.gov

Hlavním tématem setkání bude vliv vesmíru a kosmických událostí na počasí Země. Dále budou účastníci projednávat komunikaci, satelitní navigace a národní bezpečnost. Přítomni zde budou nejen meteorologové, ale také výzkumníci nebo politici, kteří poskytnou veřejnosti informace o účincích kosmického počasí. Cílem je rozšířit základní povědomí lidí o výše zmíněných tématech a zároveň projednat důležité problémy. Ty se mohou týkat jak vesmírných, tak pozemních technologických systémů, rozvodu elektrických sítí nebo navigací a satelitů.

Celá akce proběhne v Science Center v Silver Springu, Maryland. Zváni jsou také novináři a zástupci médií, jež sem mají volný přístup. Fórum začne v 8 hodin ráno (12:00 ČR) a trvat by mělo do 17:30 východoamerického času. Všichni účastníci se mohou těšit také na projev ředitele NASA Charlese Boldena, který se k současné situaci také vyjádří.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..