Menu
FANZINE.cz
Technologie

V USA je více mobilů než občanů. Stačilo k tomu dvacet pět let

Zdeněk Král

Zdeněk Král

20. 10. 2011

ILUSTRAČNÍ FOTO: Mobilní telefon (Nokia 100)Ve Spojených státech amerických je nyní víc bezdrátových zařízení (mobilních telefonů a tabletů) než lidí. Povedlo se jim to za necelých 25 let.

FOTO: iPhone 4

Svět zatím neřídí, Terminátorů se bát nemusíme. Je jich ale pomalu víc než lidí. Zdroj: Apple.com, ilustrační foto

Přestože jen asi 75-80 % obyvatel Spojených států je online, počet bezdrátových zařízení se zvýšil na 327,6 milionů. To je více, než kolik čítá celá populace země čítající 132,4 milionů obyvatel. Navíc samozřejmě spousta lidí mobilní zařízení nevlastní, takže jednoduchým výpočtem dospějeme k tomu, že významné procento lidí vlastní buď více telefonů, nebo další zařízení podobného typu, například  tablet.

Čtěte také: Cena iPhone 4S odhalena. Víme, za kolik ho v ČR pořídíte

Statisticky zajímavé je, že využití hlasových služeb (tj. volání) se v roce 2011 zvýšilo o pouhé jedno procento, zasílání textových zpráv o šestnáct procent, ale datové služby vyletěly o 111 procent.

Minulý rok prosurfovali Američané na mobilních zařízeních více než 341 bilionů MB. Poskytovatelé museli investovat dodatečných skoro dvacet osm miliard dolarů do rozšíření sítí, aby stačili náporu ze zařízení iPhone a Android.

Za pár let tak možná budeme mít v několika vyspělých zemích světa více mobilů než lidí na celé planetě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V USA je více mobilů než občanů. Stačilo k tomu dvacet pět let

Hide picture