Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

V září knižní novinky září: pokračuje Světlonoš i Dcera kostí a dýmu

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

18. 9. 2014

Nevěšte hlavy, že jsou prázdniny v trapu. Raději pověste na hřebík aktovku i pracovní kufřík a užijte si babí léto s dobrou fantasy knihou. V září ve znamení pokračování.

Kříženec humorné povídky, detektivky i jemného hororu. To vše skrývá Londýnský most Zdroj: přebal knihy

Humor, detektivka i fantasy. To vše skrývá Svitek z londýnského mostu. Zdroj: přebal knihy

Jana Šouflová: Svitky z londýnského mostu

Lehce humorná povídková detektivka s fantasy prvky odehrávající se na londýnském mostě roku 1307. Na této obrovské stavbě se vyskytují i duchové a různá tajemná stvoření a samozřejmě i lapkové, podvodníci a vrazi. Právě s posledně zmíněnými bojuje konstábl Thomas Collingham spolu s londýnským koronerem a amatérským alchymistou Lionetem. Vyřeší zapeklitý případ muže, který byl zabit desetkrát?

Vydává nakladatelství Straky na vrbě 18. září 2014.

krev nevinnéhoJames Rollins, Rebecca Cantrell: Krev nevinného

Druhá kniha série Řád sangvinistů. Archeoložka Erin Grangerová se seržantem Stonem a řádem sangvinistů, nemrtvých napůl svatých a napůl zatracených mnichů, musí chránit chlapce – vtěleného anděla. Jejich mocný nepřítel však dítě rovněž hledá a touží za každou cenu uskutečnit svůj cíl. Začíná závod s časem, který je zavede z plání Svaté země přes ledové vody Arktidy až k bráně samotného pekla…

Vydává nakladatelství BB art 17. září 2014.

Brent Weeks: Oslnivá čepel

Druhá kniha trilogie Světlonoš. Gavin Guile umírá. Myslel si, že mu zbývá ještě pět let – a najednou je to necelý rok. Problémy se na něj hrnou ze všech stran: padesát tisíc uprchlíků, nemanželský syn, bývalá snoubenka, která možná odhalila jeho nejtemnější tajemství. A co je nejhorší: povstávají staří bohové a jejich armáda padlých mágů je nezastavitelná. Jedinou spásou může být bratr, kterému Gavin před šestnácti lety ukradl svobodu i život.

Vydává nakladatelství Fantom Print v září 2014.

dny krve a hvězdného třpytuLaini Taylorová: Dny krve a hvězdného třpytu

Druhý díl Dcery kostí a dýmu. Karou a Akiva zlomili kostičku přání a mlha, ve které modrovlasá a talentovaná studentka pražské výtvarné školy dosud žila, se rozplynula. Chráněnkyně chimér konečně zná svou minulost, ví, kým je, ale také ví, že ten, kterého miluje, je nepřítel a zrádce… Nepřítel jejího národa – národa chimér. Jak moc se nechá Karou ovládnout touhou po pomstě? Zaslouží si Akiva její hněv?

Vydalo nakladatelství Knižní klub 9. září 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V září knižní novinky září: pokračuje Světlonoš i Dcera kostí a dýmu

Hide picture