Menu
FANZINE.cz
Literatura

V září oči knihofilů září, vyjde Hobit, Anita Blake i Čas čarodějnic

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

9. 9. 2013

FOTO: Hobit: Neočekávaná cesta

Září pro mnohé znamená návrat do školních lavic, za katedry i postesknutí nad létem, které nezadržitelně balí kufry. Zatlačme však slzu, knihomilci si v září přijdou na své, fantazie prázdniny rozhodně neměla.

FOTO: Hobit: Neočekávaná cesta

Knižní podoba se dočká dalšího českého vydání Zdroj: distributor filmu

J. R. R. Tolkien: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky

Slovo „hobit“ slyšel snad už téměř každý. I ti, kdo nebyli zataženi do šílenství okolo kultovní trilogie Pán prstenů či Hobita, jistě tohle zvláštní pojmenování alespoň zaslechli. Knihu s nezvyklým názvem Hobit vydal Tolkien v roce 1937 – vcelku bez většího zájmu. Ani on sám nejspíš netušil, že se stane vstupní branou do fascinujícího světa. Nyní se do Středozemě opět vypravuje Argo a přináší zcela nové ilustrované vydání.

Nové vydání připravuje nakladatelství Argo na 2. září 2013.

Daniel Polansky: Dolní město 2: Zítra se bude zabíjet

OBR: Daniel Polanski: Dolní město 2Kdysi byl hrdinou Velké války, pak agentem obávaného Černého domu. Teď je významnou oporou zločineckého podsvětí Dolního města. Říká se mu Správce. Domnívá se, že válka je pro něj dávnou minulostí, jenže pak dostane předvolání od někoho, koho tehdy znával, a to vrátí zpátky spoustu nepříjemných, nepohodlných a bolestných vzpomínek. Dcera generála Montgomeryho zmizela, když se pokoušela zjistit, kdo zabil jejího bratra. Její otec ji chce najít dřív, než páchnoucím ulicím padne za oběť i ona.

Vychází v nakladatelství Knižní klub dne 5. září 2013.

Laurell K. Hamilton: Micah

Třináctá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Existují různé důvody, proč povolat mrtvého – některé soukromé, jiné veřejné. Tentokrát zemřel svědek ve federálním případu dříve, než mohl poskytnout svědectví. Anita Blakeová se ocitá na cestě do Filadelfie, aby ho oživila. Není však sama – letí s ní Micah, vůdce saintlouiského pardu leopardodlaků. Její milenec a král k její královně, jediný milenec, který jí rozproudí krev pouhým pohledem zelenožlutých kočičích očí.

Vychází v nakladatelství Epocha v září 2013.

Deborah Harknessová: Čas čarodějnic II. – Stín noci

OBR: Deborah Harknessová: Čas čarodějnic II. – Stín nociPokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství…

 Vychází v nakladatelství Knižní klub dne 27. září. 2013.

 Jiří Pavlovský: Výtah do pekla (Kladivo na čaroděje 5)

Tvůrce seriálu Kladivo na čaroděje se vrací v páté epizodě, která se tentokrát ponese v ryze hororovém duchu. Něco k smrti vyděsilo pacienty pražské nemocnice. Což by nebylo nic zase tak neobvyklého, kdyby ti pacienti nebyli už nějakou dobu v komatu. V chodbách pod nemocnicí se něco skrývá… něco prastarého a mocného. Něco, s čím si musí jít Felix Jonáš promluvit – a nezešílet při tom. 

Vychází v nakladatelství Epocha v září 2013.

Michaela Burdová: Syn pekel – V moci démonů

OBR: Michaela Burdová: Syn pekel – V moci démonůDruhá kniha série Syn pekel. Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.
Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí. Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před temnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?

 Vydává nakladatelství Fragment dne 12. září 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V září oči knihofilů září, vyjde Hobit, Anita Blake i Čas čarodějnic

Hide picture