Menu
FANZINE.cz
Komiks

V září odstartovala nová série Batman: Black and White

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

19. 12. 2013

Jim Lee: BatmanVšechno to začalo, když se pár slavných komiksových autorů sešlo u večeře. Povídali si a hádali se o všem možném, ale jejich jednotný obdiv a ocenění si odnesla série Creepy. Nikdy předtím se totiž nesešlo tolik špičkových umělců a spisovatelů, aby pracovali ať už spolu nebo postupně na jednom díle. A souvislost s Batmanem?

uvodni Jim Lee: Batman Black and White

Večerní debaty se totiž účastnil i Mark Chiarello, který se o pár let později stal editorem Batmana. A jeho nápad obnovit ve světě Gothamu dosud nepřekonanou myšlenku dostal zelenou.

Původní Black and White

Nebyla to lehká cesta, skeptici rozhazovali ruce a prohlašovali, že nebude pro sérii dostatek čtenářů a Batman ztratí svou integritu, na které je jeho postava od začátku budována.

Nestalo se tak. Řada Black and White se stala legendou, skutečnou přehlídkou jak scenáristického, tak grafického umění a o její kvalitě vypovídá i několik Eisnerových cen, které si pod své jméno připsala.

Popularita série je dokonce taková, že je možnost najít obsáhlé diskuze a žebříčky hodnotící jednotlivé příběhy, k tomu samozřejmě patří urputné hádky a hlasování o ten nejlepší. Série to dotáhla až na vlastní malý komiksový svět.

Jiná generace, stejná očekávání

Téměř o dvacet let později se série konečně dočká zmrtvýchvstání.  Pod zbrusu nové příběhy Black and White by se opět měla podepsat největší jména komiksového byznysu a proto jsou i očekávání neskutečně vysoká.

První část, která zasype pulty už v září, nese jména jako Chip Kidd, Neal Adams nebo Joe Quinones. V řadách výtvarníků se pak prezentuje například Michael Cho.

Na nového Batmana je kladen už před prvním číslem velký tlak. Jde o pokus vyrovnat se fenomenálnímu předchůdci a k těm jsou většinou oči fanoušků skeptické. Ale držme palce, protože pokud nová série ve výzvě obstojí, půjde nepochybně o jeden z nejlepších komiksových zážitků roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V září odstartovala nová série Batman: Black and White

Hide picture