Menu
FANZINE.cz
Literatura

Váleční andělé, hrozba záhuby a město na řetězech, nová kniha Alana Campbella

Redakce

Redakce

20. 10. 2009

alan-campbell-zjizvena-noc-perex

Prastaré město Hluboká brána, zavěšené na řetězech nad zdánlivě bezednou propastí, je domovem mladého anděla, vražedkyně a šíleného zabijáka, který prahne po pomstě – nebo po vykoupení. Nečekaná zrada je však přinutí spojit síly a vydat se na zoufalou výpravu…

alan-campbell-zjizvena-noc

Nakladatelství Laser-books připravuje ve své edici Moderní díla fantasy novou knihu, jejíž název zní skutečně lákavě. Po tajemné, mlhou zahalené, šedozelené obálce Pánů parchantů prozrazuje převážně rudočerná obálka, že tato kniha bude úplně z jiného soudku. Autorem je opět nováček na literárním poli, Alan Campbell. Stejně jako je u nás zvykem, aby mladý autor vydával nejprve povídky, než si troufne na samostatný román, tak v angloamerické fantastice je trendem, aby nováček vydal rovnou trilogii. Campbellova se nazývá DeepGate Codex a zjizvená noc je její první částí.

Příběh dle anotace slibuje skutečně akční, krvavou a zajímavě originální četbu, kterou, doufejme, nepotopí autorova literární nezkušenost. Autorův text je totiž cítit svěžím větrem originality a posunutí fantastiky opět jiným směrem, než se ubírají její tradiční kroky. Co se tloušťky týče, pokud nakladatelství zachová formát přes čtyři sta stran zajistí, četbu minimálně na dvě sychravá odpoledne.

Tudíž nezbývá nic jiného, než počkat, až Zjizvená noc vyjde. Na své si nyní přijdou zejména zastánci drsnějšího světa, kde pro mrtvolu zřejmě nebude třeba chodit daleko.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Váleční andělé, hrozba záhuby a město na řetězech, nová kniha Alana Campbella

Hide picture