Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Valentýn: Vybrali jsme 5 nejlepších filmů pro odpůrce svátku zamilovaných

Veronika Jílková

Veronika Jílková

12. 2. 2013

Blíží se nám svatý Valentýn, Svátek lásky, Den všech zamilovaných. Přízvisek má svátek hodně, stejně jako lidí, pro něž 14. únor ničím výjimečným není. Pokud jste mezi nimi a zamilované kýče vám už lezou krkem, máme pár filmových tipů, které jsou pro Valentýna jako stvořené. 

FOTO: Saw a Jigsaw 2004

I want to play a game. Zdroj: Distributor filmu

Tupíři

Davy šílí, poblázněné dívky si objednávají knihy po milionech a na zdech dívčích pokojíčků se skví plakáty s Edwardem. Proč? „Protože  to je tak nádherný, jak moc ji miluje.“ Pokud vás taky unavuje Stmívání a veškeré zlozvyky, které se s ním dostavily, dopřejte si sladkou pomstu.

FOTO: Tupíři

Zdroj: Distributor filmu

Tou je film Tupíři. Zatímco se bude vaše drahá polovička rozplývat nad originálním snímkem a nesmrtelnou láskou (doslova) upíra a upírky, vy se budete zlomyslně smát. A to řádně.  V Tupírech totiž najdete řádnou dávku nekorektního humoru, přisprostlých narážek, krvavé lázně a lásku, která není myšlena až zas tak vážně. Tupíři vám ukáží, jak se dokonale zasmát nad parodií, která byla natočena na motivy zamilovaného hitu, jenž pohltil miliony dívčích srdcí a zabil miliardy jejich mozkových buněk.

Krvavý Valentýn

Pokud je libo něco ostřejšího, tak je pro vás pravé ořechové pustit si horor. A aby to bylo tematické, Krvavý Valentýn se přesně hodí. Snímek byl natočen v roce 2009 a volně navazuje na horor Valentýnská pomsta z roku 1981.

Krvaný Valentýn vám představí trochu jiný pohled na lásku. Zdroj: Bioscop

Zdroj: Bioscop

Děj se odehrává kolem Harryho Wardena, který je jeden z přeživších po zavalení šachty, kde zemřelo pět dalších lidí. Prozatím přežívá v komatu. Až do sv. Valentýna následujícího roku, kdy se probere, a protože touží po odplatě, brutálně zavraždí dvacet dva lidí. Po deseti letech se do města vrací Tom Hanninger, jehož vinou byla šachta tehdy zavalena, který stále pociťuje vinu za onu událost. S pomocí se vydá k bývalé přítelkyni Sarah a právě v tu noc začnou na povrch vykvétat události z temné minulosti.

Masakr na svatého Valentýna

Najde se tu i něco pro ty z vás, již po hororu nelační. Zabrouzdáte-li rádi k snímkům už trochu zaprášené kinematografie, pak si tento masakr nesmíte nechat ujít.

Pořádný Masakr na Sv. Valentýna. Zdroj: distributor filmu

Zdroj: Distributor filmu

Snímek vypráví o těch nejkrvavějších jatkách gangsterské historie, jež se udála koncem 20. let minulého století. Příběh je právě o této době v Chicagu, kdy mezi sebou bojují gangy dvou hlav podsvětí. Dvě armády mužů Al Caponeho a Bugse Morana. Co čert a policajt nechtěl, přesně na sv. Valentýna, tedy 14. února 1929, došlo k jednomu z nejkrvavějších masakrů v historii. Připravte si popcorn, kardiostimulátory a nechte na sebe dýchnout historii. A co se týče samotného Valentýna, věřte, že  se tu rozhodně nedočkáte amorků, čokoládek a vylévání srdcí – leda doslova…

Vetřelec

Psal se rok 1979, když na plátna kin dorazil nový horor, který zahýbal žánrovou scénou a zapsal se do historie jako kultovní počin. Distribuční kampaň se nesla v heslu: „Ve vesmíru není nikdo, kdo by slyšel váš křik.“

FOTO: Vetřelec

Zdroj: Distributor filmu

Herecké obsazení, složené z tehdy ještě nepříliš známých tváří, prožívá kvůli útoku mimozemského organismu hrůzu a účastní se boje na život a na smrt. I když spíše na smrt. Zážitku dopomáhá elegantně děsivé snímání kamerou, které se spíše blíží dokumentu než hranému filmu a umocňuje zažitý děs. Dnes, více než po třiceti letech, kdy je film znám široko daleko, již tolik děsu nenahání, ale  přesto se stěží najde lepší film, jenž by potěšil srdce fanouška sci-fi žánru. A o to přece na Valentýna jde. Nebo ne?

Saw: Hra o přežití

Saw je již také kultovní snímek, v dnešní době už také proslulý tím, že má více sequelů, než jsou si fanoušci schopni zapamatovat (dobře, do šesti pořád ještě několik lidí napočítat zvládne).

FOTO: Saw

Zdroj: Distributor filmu

Celou sérií Saw se také nese jedno příslovečné heslo: „Odpůrci posílají film do pekel a fanoušci si ho nemohou vynachválit.“ I když vidí tu řezničinu po sedmé, stále to není dost. Proč si tedy nepřipomenout klasiku na svátek zamilovaných? Milujete svůj život tolik, abyste si o něj zahráli jednu malou hru? Uvidíme. Schválně se po zhlédnutí snímku přitulte ke své polovičce a hlasem šíleného masového vraha odcitujte: „I want to play a game.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Valentýn: Vybrali jsme 5 nejlepších filmů pro odpůrce svátku zamilovaných

Hide picture