Menu
FANZINE.cz
Literatura

Vánoce jsou minulostí, tak mrkněte do budoucna s novými sci-fi knihami

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

30. 12. 2014

Vánoce jsou pryč. Našli jste pod stromečkem vytoužený knižní kousek ze světa sci-fi? Pokud ne, podívejte se, co vyšlo v prosinci ve světě vědy a fikce, a vyberte si dle svého gusta.

Jan Urban pokračuje ve svém běsnění v Praze zdroj: přebal knihy

Jan Urban pokračuje ve svém běsnění v Praze zdroj: přebal knihy

Sbírka: černí křídla CthulhuSbírka: Černá křídla Cthulhu

T. Joshi, nejvýznamnější současný expert na Lovecrafta, představuje jednadvacetpovídek kosmické hrůzy. Do své první lovecraftovské antologie vybral povídky od renomovaných současných autorů hororu, jako jsou Laird Barron, Ramsey Campbell, Caitlín R. Kiernanová, Darrell Schweitzer, Michael Marshall Smith a další, jež nechává rozehrát temné variace na věčné téma střetu člověka se závratností tajuplného, neprobádaného vesmíru.

Vydalo nakladatelství dne Laser 17. prosince 2014.

Jan Urban: Pragocalypsa 2 – Krev padlých andělů

Praha – poklidné srdce Evropy plné tajemných kostelů, holubů, předražených taxikářů, zkorumpovaných politiků a ruských nevěstinců…Této idylce však právě zvoní umíráček! Hlava království českého je v obležení nepřátelských sil. Počet bojechtivých cizáků roste každým dnem. Nejsou ovšem jedinými hráči ve vražedné soutěži o ovládnutí magické moci skrývající se v Praze. O slovo se hlásí jiní, mnohem silnější soupeři.

Vydalo nakladatelství dne Beletris v prosinci 2014.

Kolektoři II - Operace Vade RetroHeitz, Markus: Operace Vade Retro

Druhá kniha série Kolektoři. Píše se rok 3043, vesmír lidé dobyli, galaxii prozkoumali, ale nyní padli za oběť hrozivému nepříteli: Kolektorům. Mimozemšťanům, které zřejmě nelze ničím zdolat. Poté, co nepřátelští Kolektoři vzali pod „ochranu“ četné planety, seberou mezihvězdné státy a koncerny konečně odvahu a zaútočí. Tři lidé se dostanou do víru událostí. Fredinald Zumi, Nuncius Civer Black a Clarissa Fairbanksová.

Vydalo nakladatelství Brána 1. prosince 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoce jsou minulostí, tak mrkněte do budoucna s novými sci-fi knihami

Hide picture