Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Ve Válce s mloky budou dva herci ze Star Treku, Van Toch bude ale Čech

Martin Peška

Martin Peška

20. 11. 2013

FOTO: Herci ze Star Treku ve filmu Válka s mlokyVe filmové adaptaci sci-fi Válka s mloky režiséra Tomáše Křejčího se mají objevit dva umělci známí z filmů z univerza Star Treku. Role kapitána Van Tocha bude svěřena ale českému herci.

FOTO: Herci ze Star Treku ve filmu Válka s mloky

Christopher Lloyd a Matthias Hues, kteří hráli ve filmech Star Trek, se mají zapojit i do projektu adaptace Čapkovy Války s mloky. Zdroj: Zdroj: Paramount Pictures

Na roli zámožného obchodníka pana G. H. Bondyho se podle slov režiséra filmu počítá s americkým hercem Christopherem Lloydem, známého mimo jiné jako velitele Kruga ve filmu Star Trek III: Pátrání po Spockovi.

Lloyd má již v jistém smyslu s českými filmaři zkušenosti. Hrál totiž ve dvou filmech Miloše Formana; v Muži na Měsíci a Přeletu nad kukaččím hnízdem, kde na sebe poprvé výrazněji upozornil jako představitel jednoho z obyvatel psychiatrického ústavu.

Fanouškům sci-fi utkvěl v paměti také jako doktor a vynálezce Emmett Brown ve velmi úspěšné science fiction trilogii Návrat do budoucnosti.

video
play-sharp-fill

Potvrzeným hercem pro snímek Válka s mloky, který vznikne pravděpodobně v koprodukci Německa, Velké Británie, České republiky, Polska, Slovenska a USA, je také německý herec Matthias Hues. Ten ve filmu filmu Star Trek VI: Neobjevená země zahrál klingonského generála. Ve filmové adaptaci románu Karla Čapka dostane menší roli Jensena, kuchaře či pobočníka kapitána holandské lodi Kandong Bandoeng J. van Tocha.

FOTO: Herec Jan Hraběta

Zdroj: Divadlo Járy Cimrmana

Hues byl jako mladík úspěšný německý atlet, který se k herectví dostal bez jakýchkoli předchozích zkušeností díky roli Yuriho v akčním film Karate tiger 2: Zuřící blesk, kde měl hrát původně Jean-Claude Van Damme.

Největší úspěch je téměř dva metry vysokému německému rodákovi připisován ve filmu Temný anděl z roku 1990, kde si zahrál zlého mimozemšťana, který hned v úvodu prohlásí legendární větu: Já přicházím v míru.

Samotného kapitána Van Tocha by měl ve filmové Válce s mloky ztvárnit český herec, člen divadla Járy Cimrmana Jan Hraběta. Dnes tuto informaci exkluzivně pro magazín FANZINE.cz potvrdil režisér filmu Tomáš Krejčí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ve Válce s mloky budou dva herci ze Star Treku, Van Toch bude ale Čech

Hide picture