Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Věčný student Patrick Rothfuss

Redakce

Redakce

13. 9. 2009

Patrick Rothfuss

Po dlouhé snaze a mnoha odmítnutích od různých nakladatelů, se jednoho dne na Patricka Rothfusse přece jen usmálo štěstí a on mohl konečně vydat svou dlouho připravovanou knihu. V té době ještě on ani jeho nakladatel netušili, jak velký bude mít úspěch.

Patrick Rothfuss se narodil 6. června 1973 v Madisonu ve Wisconsinu. Zde také dodnes žije a vyučuje na univerzitě. Po dlouhých devíti letech, která sám strávil studiem různých oborů na vysoké, se do školy zase vrátil. Nejspíš ho lákala možnost, předávat vědomosti dalším generacím, nebo si prostě jen tak zvykl na vysokoškolský život, že už se ho nechtěl vzdát.

V průběhu vlastního studia psal různé vtipné sloupky pro noviny, věnoval se poezii a mnoha dalším oblastem psaní. Tehdy také zjistil, že jej vlastní tvorba opravdu baví. Tak se také stalo, že po dlouhých sedmi letech práce, dva měsíce před tím. než dokončil univerzitu, dopsal svou první knihu The Name of the Wind (2007, č. Jméno větru: Kniha první a druhá, Argo/Triton 2008).

Kniha první

Kniha první

Dlouho pak bojoval o to, aby mohl svůj román vydat, přesto však narážel pouze na odmítavý postoj. Přesto se však nevzdával a nakonec se mu podařilo knihu vydat. Nedlouho po tom, co vyšla, zaznamenala obrovský úspěch u čtenářské veřejnosti na celém světě.

Kniha druhá

Kniha druhá

U nás vyšlo Jméno větru jako dvoukniha. V  první části se autor zabývá ranými osudy hlavní postavy. Kvothe je mladý muž, ale má toho za sebou více než nějaký stařík. Druhá kniha pak navazuje na Kvotheho osudy z minula (viz recenzi Jakuba Mikuše).

The Name of the Wind je sice autorovou prvotinou, přesto však dosahuje opravdu vysoké kvality. Je zde patrné, že sedm let, které Rothfuss knize věnoval, nevyšlo nazmar a opravdu se vyplatilo. Nyní jen můžeme s napětím čekat s čím dalším Patrick Rothfuss přijde. Pokud nebyla jeho první kniha jen tichým výstřelem do neznáma, máme se opravdu na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Věčný student Patrick Rothfuss

Hide picture