×
FANZINE.cz

Vědci se chystají na Sibiř. Pokusí se dostat Yettiho

Mezinárodní vědecký tým se chystá vydat na unikátní misi do regionu Kemerova na Sibiři, aby zjistil, co je pravdy na stále častějších hlášeních o existenci chlupaté příšery.

Známý kontroverzi vyvolávající snímek. Zdroj: wikipedia.org

První zmínky o Yettim se začaly objevovat před více než sto lety. Bájné chlupaté stvoření se mělo vyskytovat v pohoří Himalájí, bohužel se ale nikdy nenašly spolehlivé důkazy pro potvrzení skutečné existence tohoto tvora, měřícího přes 2,5 metru.

Lidé kolem Yettiho se dělí na dvě skupiny, jedni věří i přes nepřímé důkazy v jeho existenci a druzí se snaží vyvrátit tuto teorii neexistencí kostry či jiných pozůstatků po tomto sněžném obrovi.

Čtěte také: Češi na mimozemšťany věří, ale setkat by se s nimi nechtěli

Za posledních dvacet let se zvýšil počet hlášení o existenci Yettiho v oblasti Altaje až trojnásobně. Jako důkazy posloužila svědectví lidí o nalezení zlámaných větvích, primitivních obydlích postavených z větví a také stopy velké až 35 centimetrů.  Odborníci ze Spojených států, Kanady, Švédska, Estonska, Mongolska a Číny se proto rozhodli vytvořit expertní skupinu, která má potvrdit, nebo vyvrátit existenci tohoto záhadného tvora.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..