Menu
FANZINE.cz
Technologie

Vertu představilo model Ti za 200 tisíc korun. Hardwarově není nic moc

Zdeněk Král

Zdeněk Král

12. 2. 2013

Vertu, odnož finské Nokie zaměřená na luxusní high-end telefony, představilo nový model Ti. Očekávat můžete tradiční seznam superluxusních materiálů, hardware ale pokulhává.

Vertu Ti je elegán, ale kromě hezké tvářičky toho tolik nenabídne. Zdroj: Vertu

Vertu Ti je elegán, ale kromě hezké tvářičky toho tolik nenabídne. Zdroj: Vertu

Design telefonu je opět unikátní. Je ručně vyrobený v Anglii jedním člověkem ze 184 částí, tělo telefonu je z titanu a displej z (téměř) nepoškrabatelného skla.

Nepřehlédněte: Průzkum odhalil špatné displeje u iPhonů od Applu. Praskne 23 % z nich

Horší je to s vnitřní výbavou. Pokud očekáváte šedesátijádrový procesor, Ultra HD displej a terabajtovou paměť, musíme vás zklamat. Telefon není špatný, vůbec ne, ale navzdory ceně si nehraje na high-end.

Uvnitř titanového těla tiká dvoujádrový procesor Snapdragon S4 nataktovaný na 1,7 GHz, doplňuje ho 1 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti (což je dost, to se musí nechat). Zadní 8Mpix kamera podporuje natáčení FullHD videa a přední 1,3Mpix bohatě postačí na videohovory. Zvuk z reproduktorů je prý úžasný, Vertu spolupracovalo s londýnskou filharmonií. Displej nabídne rozlišení  800 × 480 na 3,7 palcích, tady bychom čekali alespoň 720p.

Nepřehlédněte: Klávesové zkratky pro Chrome a Firefox výrazně urychlí práci v browseru

Otázkou však je, proč to všechno pohání starý Android 4.0 ICS. Každý nový telefon nemusí mít rovnou nejnovější 4.2, ale aspoň verze 4.1 Jelly Bean by potěšila.

Dohromady tak za 10 000 dolarů (necelých 200 tisíc korun) dostanete telefon s celkem ucházející vnitřní výbavou a hezkou tvářičkou. Přitom i u mobilů platí stará pravda, že na vzhledu samozřejmě záleží, přiznejme to, ale důležité je hlavně to, co je uvnitř.

Pokud vás nový model zaujal, najdete více detailů na oficiálních stránkách výrobce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vertu představilo model Ti za 200 tisíc korun. Hardwarově není nic moc

Hide picture