×
FANZINE.cz

Více než 150 zaměstnanců továrny Apple hrozilo hromadnou sebevraždou

OBR: iPhone 4S

Hromadná sebevražda hrozila v největší čínské továrně na počítačové komponenty dodávající součástky i Applu.

FOTO: Apple iPad 2
Foxconn neproslul jen jako klíčový subdodavatel firmy Apple. Znám je především pro nelidské pracovní podmínky Zdroj: Apple.com

Dne 3. ledna vyhrožovalo něco přes 150 zaměstnanců vyrábějících počítačové komponenty pro velké výrobce elekroniky, mimo jiné i pro Apple, že pokud jim nebude vyplaceno slíbené odstupné, spáchají hromadnou sebevraždu skokem ze střechy podniku. Nakonec se po dvou dnech pobytu na střeše továrny ve městě Wuhan podařilo přemluvit manažera závodu Foxconn a místního úředníka komunistické strany.

Čtěte také: iPhone 4S: Čínské Apple store zasypala vejce. Zuřivý dav zaútočil

Jak se nakonec ukázalo, důvodem je nevyplacené odchodné, které měli dostat propuštění zaměstnanci za každý rok ve firmě. Mnozí se rozhodli odejít při stávce za vyšší plat právě na základě slíbeného odstupného. Foxconn jim dal ultimátum, že se buď vrátí, nebo přijmou tuto nabídku. Společnost ale dohodu nečekaně porušila, a tak se přes 150 rozzuřených zaměstnanců rozhodlo vrátit do továrny obsadit střechu.

Ve Foxconnu, který vyrábí součástky pro mnoho společností, jako je Apple, Sony, Nintendo, HP nebo Microsoft, není toto vyhrožování hromadnou sebevraždou první v jeho historii. Již v roce 2010 se 18 zaměstnanců vrhlo ze střechy a 14 jich zemřelo.

Po tomto incidentu nainstaloval Foxconn okolo svých závodů bezpečnostní sítě a najal si poradce pro pomoc svým zaměstnancům. Velké společnosti, pro které Foxconn pracuje, se k události vyjádřily sporadicky a vyšetření nechají na firmě Foxconn.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..