Menu
FANZINE.cz
Technologie

VIDEO: Američan vytvořil ze svého obydlí videohru Angry Birds

Jan Holan

Jan Holan

11. 1. 2012

Ric Turner, který se proslavil na serveru Youtube se svými úžasnými světelnými show, jako je kupříkladu funkční napodobenina Guitar Hero, příchází nyní s novým a ještě šílenějším nápadem. Rozhodl se totiž, že na letošní Vánoce si ozdobí svůj dům ve stylu oblíbené hry Angry Birds.

Hra Angry Birds se stala takřka v mžiku hitem většiny smartphonů Zdroj:crunchbase.com

Spousta lidí v Americe si na Vánoce zdobí domy různými světelnými řetězy pomocí nichž tvoří různé ornamenty. Ric Turner vyhnal tuto tradici do extrémů, když si dům ověsil žárovkami ve stylu Angry Birds. To by samo o sobě nebylo tak zvláštní, jenže Ric udělal z vánočního osvětlení hratelnou hru.

Hra se ovládá pomocí ovladače ve tvaru klasického praku, známého z Angry Birds, který má na sobě tři tlačítka. Podle toho, které z nich a na jak dlouho zmáčknete se určuje směr a výška střely a poté se vyhodnotí, zda jste zasáhli některé z prasat, odvěkých nepřátel ptáků.

RECENZE: Battlefield 3: Back to Karkand ždímá z hráčů další peníze

Celá výzdoba sestává z více než dvaceti tisíc světel, běží na dvou počítačích a jedna hra vyjde přibližně na jeden cent elektřiny. Zvuk je vysílán na 99.1FM a dosah ovladače je dost dlouhý na to, aby si mohli zahrát i lidé sedící v autě na ulici. Navíc se podle počtu sestřelených prasat v okně zobrazuje dosažené skore.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Američan vytvořil ze svého obydlí videohru Angry Birds

Hide picture