Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: Film Tintinova dobrodružství je plný akčních scén. Podívejte se

Redakce

Redakce

7. 10. 2011

!Fotogalerie!Druhý trailer Spielbergova filmu Tintinova dobrodružství je na světě a přináší nám zajímavou podívanou plnou nových akčních záběrů a napínavé hudby. Podívejte se sami!

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=wp-content/uploads/dm-albums/2011tintinova_dobrodruzstvi/]

Trailer konečně představuje tváře hlavních hrdinů, které v první ukázce nebylo teměř možné zahlédnout, což vedlo k jistým obavám, jak celý projekt motion capture vůbec dopadne.

Neviděli jste první trailer k Tintinovi? Podívejte se tady

Po zveřejnění prvního traileru k filmovému zpracování belgického komiksu Tintinova dobrodružství, jehož autorem je výtvarník Hergé, se na Spielbergovo použití motion capture objevila spousta ohlasů. Tato technika spočívá v zaznamenání pohybů skutečných herců a jejich následného převedení do digitální formy pro vznik animovaného filmu. Tento časově náročný projekt se nakonec dočkal svého úspěchu a dá se říci, že první trailer sloužil převážně k představení techniky motion capture a nalákání diváka.

Zápletka Tintinových dobrodružství nebyla z prvního traileru patrná, ale nedá se říci, že by to bylo na škodu nebo to traileru ubralo na zajímavosti a napínavosti. Tato první ukázka nám představila Jamieho Bella jako Tintina, neohroženého mladého reportéra, jehož touha najít dobrý příběh ho přivádí do světa velkého dobrodružství, a také Daniela Craiga jako zločince Reda Rackhama.

Mnohem štědřejší k nám ale byli autoři v druhém traileru, který je doslova nabitý akčními záběry. Tento kompletní trailer začíná jako teaser s namluveným dialogem, což okamžitě vede k podezření, že se animátorům ještě nepodařilo dosáhnout toho, aby postavy vypadaly normálně, zatímco pohybují ústy.

Následně však vidíme postavy mluvit a také bojovat, létat s letadly, ovládat zbraně a nechybí ani napínavé honičky na motorce. Trailer ukazuje nová místa a akční souboje na zemi, na vodě i ve vzduchu.

OBR: Tintinova dobrodružství

Tintinovi propůjčí svůj hlas herec Jamie Bell, Zdroj: distributor filmu

Stále to není dokonalé, ale když vezmeme v potaz zlepšení oproti prvnímu traileru, můžeme očekávat, že finální produkt bude něco extra. Nezbývá nic jiného než si počkat na konec října a nechat se překvapit, jak se Steven Spielberg spolu s Peterem Jacksonem s celým projektem vypořádali a zda vytvořili nový filmový megahit.

Tintinova dobrodružství (The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn)

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní
USA / Nový Zéland / Belgie, 2011

Režie: Steven Spielberg
Hrají: Jamie Bell, Daniel Craig, Andy Serkis, Cary Elwes, Nick Frost,Simon Pegg, Toby Jones, Mackenzie Crook, Gad Elmaleh, Tony Curran, Sebastian Roché, Phillip Rhys, Mark Ivanir, Alex Hyde – White, Daniel Mays

Premiéra v ČR: 27. října 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Film Tintinova dobrodružství je plný akčních scén. Podívejte se

Hide picture