Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: George Lucas je třída, říká Petr Pýcha, který pro film Red Tails zařizuje hudbu

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

11. 7. 2011

!Exkluzivní videointerview!Jméno Petra Pýchy není běžnému divákovi úplně známé. V kruzích filmové hudby je ale častěji skloňované než jméno leckterého českého herce. Spolupracoval třeba s oscarovým skladatelem Alexandrem Desplatem a nyní zařizoval hudbu pro válečný snímek Red Tails, jehož scénář napsal sám George Lucas.

George Lucas je prý i naživo světová třída, Zdroj: youtube.com

Povolání Petra Pýchy se nedá jednoslovně pojmenovat jako třeba u skladatele Alexandra Desplata (Králova řeč) nebo scenáristy George Lucase. S oběma spolupracoval na filmové hudbě, kterou pro dané snímky zařizoval. Co to znamená? Poslechněte si v exkluzivním rozhovoru!

Podívejte se na videorozhovor od Radka Langa a Pavlíny Nouzové!

video
play-sharp-fill

Petr Pýcha dělá v hudební branži již od roku 1994. Organizoval například koncerty berlínské či izraleské filharmonie. Později se připojil k Pražskému symfonickému orchestru jako manažer a stará se o všemožná nahrávání jejich hudebních výkonů.

Spolupracoval na několika filmových soundtracích, například k The Beaver s Melem Gibsonem nebo Habermannův mlýn. Nevěnuje se ale jen filmové hudbě, jeho jméno stojí i za soundtrackem k PC hře Mafia II nebo Splinter Cell. Spolupracoval se Sarah Brightman nebo Jazem Colemanem. A k tomu všemu zařizuje i nahrávání různých CD či hudebních podkresů k televizním reklamám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: George Lucas je třída, říká Petr Pýcha, který pro film Red Tails zařizuje hudbu

Hide picture