Menu
FANZINE.cz
Gadgets

VIDEO: Google představil Project Glass. Chytré brýle budoucnosti přichází

Zdeněk Král

Zdeněk Král

12. 7. 2012

REPROFOTO: Google Project GlassChytré brýle, které vám před očima promítnou informace o počasí a umožní chatovat nebo telefonovat, to je Project Glass od Googlu.

video
play-sharp-fill

Filmoví fanoušci byli vždy fascinováni tím, co všechno dokázal vidět Terminátor. Když poprvé přelétl pohledem přes parkoviště a před očima mu zasvítily informace o zaparkovaných motorkách, diváci v kinech tajili dech.

Stejnou reakci si vysloužil i nový Project Glass od Googlu. Představení na sociální síti Google Plus vyvolalo masivní odezvu, během týdne nasdíleli fanoušci příspěvek více než desettisíckrát a video na YouTube zhlédlo přes 12 milionů lidí.

Podívejte se na VIDEO: Jetpack existuje. Umí létat nad vodou a stojí dva miliony

Samotné video nepotřebuje komentář. Google v něm ukazuje, jak by to v budoucnu s chytrými brýlemi mělo vypadat. Informace, navigace, chat, video, focení, … To všechno virtuálně promítnuto před vašima očima.

Brýle jsou zatím ve stádiu projektu a případného uvedení na trh se ještě dlouho nedočkáme. Google je představil už nyní, aby mohl analyzovat návrhy a připomínky veřejnosti.

Než budou dostupné další informace, mohou si fanoušci krátit čas nejen sněním o budoucnosti, ale také spoustou parodií, které se na internetu okamžitě vyrojily.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Google představil Project Glass. Chytré brýle budoucnosti přichází

Hide picture