VIDEO: Jak vznikal snímek Avengers? Dlouho a počítačovou animací

Tvorba Avengers

Přestože přibližně třetina filmu Avengers se odehrává v New Yorku, tak reálně se zde natáčela jen malá část. Filmový štáb totiž použil moderní techniku, díky které získal naprosto věrnou digitální kopii města.

Technika dnešní doby nám nabízí opravdu velké zázraky. Jednoho z nich využil i štáb filmu Avengers. Jelikož na jejich bedra padla tíha zodpovědnosti, tak využili těch nejmodernějších prostředků, které se naskytly. Na digitalizované scény měst jsme si zvykli již z předchozích filmů se superhrdiny. U Avengers však zapojili tvůrci veškeré úsilí, aby autentičnost dosahovala sta procent.

Filmařský štáb musel nafotit 11 kilometrů ulic, které zasadili okolo Stark Tower. Počet snímků přesahoval 250.000. Samotná tvorba ulic a budov však nepředstavovala tu největší obtíž. Nejtěžší částí bylo zachycení těch nejmenších detailů. I kvůli vteřinovému záběru na okna budov štáb nafotil jednotlivě vnitřky kanceláří a bytů a zasadil je do filmu. Od gauče u popelnice až po cedule u restaurací, veškeré předměty na ulicích se získaly úplně stejným způsobem.

Všichni zaměstnanci odvedli perfektní práci. Dalšího jejich díla se dočkáme u Avengers 2 v roce 2015.

VIDEO: Jak vznikal snímek Avengers? Dlouho a počítačovou animací
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.