Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: Jak vznikal snímek Avengers? Dlouho a počítačovou animací

Jan Uhlík

Jan Uhlík

4. 6. 2013

Tvorba Avengers

Přestože přibližně třetina filmu Avengers se odehrává v New Yorku, tak reálně se zde natáčela jen malá část. Filmový štáb totiž použil moderní techniku, díky které získal naprosto věrnou digitální kopii města.

video
play-sharp-fill

Technika dnešní doby nám nabízí opravdu velké zázraky. Jednoho z nich využil i štáb filmu Avengers. Jelikož na jejich bedra padla tíha zodpovědnosti, tak využili těch nejmodernějších prostředků, které se naskytly. Na digitalizované scény měst jsme si zvykli již z předchozích filmů se superhrdiny. U Avengers však zapojili tvůrci veškeré úsilí, aby autentičnost dosahovala sta procent.

Filmařský štáb musel nafotit 11 kilometrů ulic, které zasadili okolo Stark Tower. Počet snímků přesahoval 250.000. Samotná tvorba ulic a budov však nepředstavovala tu největší obtíž. Nejtěžší částí bylo zachycení těch nejmenších detailů. I kvůli vteřinovému záběru na okna budov štáb nafotil jednotlivě vnitřky kanceláří a bytů a zasadil je do filmu. Od gauče u popelnice až po cedule u restaurací, veškeré předměty na ulicích se získaly úplně stejným způsobem.

Všichni zaměstnanci odvedli perfektní práci. Dalšího jejich díla se dočkáme u Avengers 2 v roce 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Jak vznikal snímek Avengers? Dlouho a počítačovou animací

Hide picture