VIDEO: Jetpack existuje. Umí létat nad vodou a stojí dva miliony

FOTO: Jetpack Letlev R200Raketový batoh, známý spíše pod anglickým názvem jetpack, není jen výmyslem akčních počítačových her. Vodní varianta je už dokonce komerčně dostupná.

FOTO: Jetpack Letlev R200
Vodní lyže jsou už nemoderní. Dneska letí jetpacky. Zdroj: výrobce

Ve hře Grand Theft Auto se hráči s jetpacky pořádně vyblbli. Reálný model od firmy Jetlev sice umí létat jen nad vodou, výrobce ale i tak slibuje mnohahodinovou originální zábavu.

Princip, na kterém zařízení funguje, kupodivu není složitý. Ze zad vám čouhá gumová hadice, za kterou táhnete po hladině menší loďku. Motor o výkonu 200 koní čerpá hadicí vodu, ta prudce vytéká ze dvou trysek z batohu na vašich zádech, a o zbytek se postará fyzika.

Čtěte také: Fyzik postavil LEGO urychlovač částic LHC. Vyšel ho na 50 000 Kč

Výrobce slibuje jednoduché ovládání, funkčnost ve slané i sladké vodě a nízkou spotřebu paliva (vysokooktanový benzín).  Létat tedy můžete až čtyři hodiny, vystoupat do devíti metrů, nebo se po hladině prohánět rychlostí 40 km/h.

Celá ta legrace včetně kurzů létání stojí sto tisíc dolarů, což jsou dnes přibližně dva české miliony. Většina z nás si tedy asi jetpack neobjedná, na druhou stranu to není tak extrémní suma, jakou bychom mohli očekávat.

Na videu se můžete podívat, jak to ve skutečnosti vypadá.

VIDEO: Jetpack existuje. Umí létat nad vodou a stojí dva miliony
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.