Menu
FANZINE.cz
Technologie

VIDEO: Jetpack existuje. Umí létat nad vodou a stojí dva miliony

Zdeněk Král

Zdeněk Král

28. 2. 2012

FOTO: Jetpack Letlev R200Raketový batoh, známý spíše pod anglickým názvem jetpack, není jen výmyslem akčních počítačových her. Vodní varianta je už dokonce komerčně dostupná.

FOTO: Jetpack Letlev R200

Vodní lyže jsou už nemoderní. Dneska letí jetpacky. Zdroj: výrobce

Ve hře Grand Theft Auto se hráči s jetpacky pořádně vyblbli. Reálný model od firmy Jetlev sice umí létat jen nad vodou, výrobce ale i tak slibuje mnohahodinovou originální zábavu.

Princip, na kterém zařízení funguje, kupodivu není složitý. Ze zad vám čouhá gumová hadice, za kterou táhnete po hladině menší loďku. Motor o výkonu 200 koní čerpá hadicí vodu, ta prudce vytéká ze dvou trysek z batohu na vašich zádech, a o zbytek se postará fyzika.

Čtěte také: Fyzik postavil LEGO urychlovač částic LHC. Vyšel ho na 50 000 Kč

Výrobce slibuje jednoduché ovládání, funkčnost ve slané i sladké vodě a nízkou spotřebu paliva (vysokooktanový benzín).  Létat tedy můžete až čtyři hodiny, vystoupat do devíti metrů, nebo se po hladině prohánět rychlostí 40 km/h.

Celá ta legrace včetně kurzů létání stojí sto tisíc dolarů, což jsou dnes přibližně dva české miliony. Většina z nás si tedy asi jetpack neobjedná, na druhou stranu to není tak extrémní suma, jakou bychom mohli očekávat.

Na videu se můžete podívat, jak to ve skutečnosti vypadá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Jetpack existuje. Umí létat nad vodou a stojí dva miliony

Hide picture