Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: Lucas změnil Star Wars při převodu na Blu-ray! Podívejte se

Redakce

Redakce

9. 9. 2011

Především opravdoví fanoušci šestidílné ságy Star Wars se mohou těšit na 16. září, kdy vyjde její kopletní sada na Blu-ray. George Lucas ovšem provedl při převádění pár byť drobných, ale viditelných změn. Posuďte sami.

Ani první epizoda se neobešla beze změn, Zdroj: youtube.com

Hvězdná sága Star Wars, která čítá šest dílů, byla natočena různými režiséry mezi lety 1977 až 2005. George Lucas zrežíroval celkem čtyři – Epizoda I – Skrytá hrozba, Epizoda II – Klony útočí, Epizoda III – Pomsta Sithů a Epizoda IV – Nová naděje. Nyní se ujal společně se společností Lucasfilm převedení celé ságy na Blu-ray, které vyjde pod názvem Star Wars: Kompletní sága.

Ovšem ani tento počin se neobešel bez drobných změn. Ony změny, jejichž váhu můžete sami posoudit níže, se zase neobešly bez pobouření, a to především na internetu.

Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba. V ukázce si můžeme všimnout, že postava Yody (původně loutka) byla nahrazena efektem CGI (Computer Generated Imagery). Ten se dnes používá čím dál častěji a jedná se o speciální efekt tvořený počítačovou úpravou obrazu.

The YouTube ID of ywoUBV_pOiI&feature=player_embedded is invalid.

Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje. Krayt Dragon Obi-Wana Kenobiho zde vydává poměrně odlišný zvuk než v původní verzi. V podstatě hororový zvuk byl změněn na jakési zavytí.

Následující čtyři videa jsou ze Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho. V prvním videu je do paláce Jabba přidán temperamentní a na rukou chodící Dug.

Na druhém videu z šestého dílu si můžeme povšimnout vylepšených, značně větších dveří do paláce Jabba.

The YouTube ID of 0BoOsNnsfsk&feature=player_embedded is invalid.

Ewok, roztomilý medvídek, má na Blu-ray mrkající oči.

Poslední změna a pravděpodobně ta s nejvíce negativními ohlasy je ze scény s Darth Vaderem, kde křičí „Neeee!“ v okamžiku, kdy se Imperátor snaží zabít Luka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Lucas změnil Star Wars při převodu na Blu-ray! Podívejte se

Hide picture