Menu
FANZINE.cz
Technologie

VIDEO: Magic Mirror přináší nový druh reklamy. Jako z filmu Minority Report

Jan Holan

Jan Holan

23. 9. 2011

Je ráno, nestíháte do práce, máte sotva čas provést ranní hygienu, natož abyste ještě zapínali počítač a kontrolovali maily? Díky high-tech zrcadlu inspirovaném filmem Minority Report budete neustále v obraze.

Zrcadlo, zrcadlo. Kdo je na světě... Zdroj: The New York Times R&D Lab

Lidem z laboratoří výzkumu a vývoje New York Times se podařil nevídaný kousek. Dali dohromady LCD obrazovku, počítač, Microsoft Kinect a zrcadlo a výsledkem je hybrid ovládaný pomocí hlasu a gest.

Nadšení geekové si vyrobili iPhone stůl. Podívejte se na největší tablet na světě!

Díky němu si uživatel může prolistovat zprávy New York Times, zkontrolovat poznámky zapsané v kalendáři, stejně tak jako maily a nejnovější příspěvky na Facebooku či Twitteru.

Obsažena je i předpověď počasí pro případ, že byste se hned po návštěvě koupelny chystali někam ven.

Ve filmu Stevena Spielberga odehrávajícím se v blízké budoucnosti, Minority Report, ve kterém si hlavní roli zahrál Tom Cruise, je moderní spotřebitel ovlivňován dříve nemyslitelným formátem reklamy.

LCD panely a holografické tabule svůj obsah automaticky uzpůsobují kolemjdoucímu a přizpůsobují svůj obsah věku, pohlaví a dalším parametrům potenciálního zákazníka.

Inteligentní senzory rozpoznají základní rysy uživatele a naservírují mu reklamu na míru. Obdobné reklamní formáty již existují v testovací fázi a v horizontu dvaceti let by se měly stát součástí našeho života.

Tím ale výčet vlastností zrcadla nekončí. Zabudovaná je i čtečka RFID čipů, a tak kupříkladu v případě, že máte po ruce léky a nejste si jisti jejich účinkem, vám zrcadlo poví pravdu.

Přečtěte si také recenzi hry Dead Island, nejlepší zombie hry desetiletí!

Anebo pokud si chcete vyzkoušet nějaké oblečení, zrcadlo přečte RFID čip a pak daný kus oděvu zobrazí tak, abyste si ho mohli virtuálně vyzkoušet.

[vimeo]http://vimeo.com/28416062[/vimeo]

Díky Kinectu dokáže Magic Mirror také rozeznávat jednotlivé tváře členů rodiny a každému tak zobrazí jeho vlastní obsah. Pokud vám až doteď přišel Kinect více méně nevyužitelný, tak tohle možná změní váš názor.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Magic Mirror přináší nový druh reklamy. Jako z filmu Minority Report

Hide picture