Menu
FANZINE.cz
Technologie

VIDEO: Mass Effect 3 můžete ovládat hlasem. Hráči to kritizují

Marek Jedinák

Marek Jedinák

19. 1. 2012

Mass Effect 3 dokázal jakožto první skutečně hardcore hra implementovat smysluplnou podporu pohybového ovladače Kinect. Slibně vypadající video však  rozdělilo komunitu. Podstatu problému se dočtete na TOPZINE.cz.

Spolubojovníkům hráči nově mohou zadávat příkazy vlastním hlasem Zdroj: bioware.com

Ačkoliv byla implementace podpory Kinectu známa již od loňské herní výstavy E3, teprve nyní se objevil poněkud specifičtější trailer seznamující hráče s bližšími schopnostmi této vzájemné symbiózy. Hráč může svým hlasem zadávat nejrůznější pokyny od hackování dveří, výměnu zbraní či používání speciálních schopností pro zadávání příkazů týmovým parťákům.

Podívejte se na video: Hráli jsme demo Mass Effect 3. Odpovědělo na klíčové otázky

Samotný koncept vypadá obecně velice atraktivně, avšak na internetu se objevila celá řada kritických komentářů a zmíněné video umístěné na youtube známým herním serverem IGN získalo v hlasování více negativní odezvy než pozitivní. Přibližně v poměru 2:1 v neprospěch vývojářů.

Obavy mohou být zčásti oprávněné, neboť Kinect se u náročnějších her příliš neprosadil. U závodů Forza 4 není vhodný, jelikož hráče bez opory brzy začnou bolet ruce, Kinect Star Wars vyvolávají pochybnosti kvůli absurdnímu máchání před obrazovkou bez čehokoli v ruce a hlasem ovládaná strategie End War skončila prodejním fiaskem.

Diskutující často kritizují koncept, nikoliv hru samotnou. „Řvaním na televizi si připadám akorát tak směšně. Je to zbytečné,“ uvedl jeden z diskutujících. Další ponechal Microsoftu sarkastický vzkaz, ve kterém žádá, aby už Microsoft laskavě přestal přesvědčovat hráče, že Kinect je správná volba. Ironická poznámka si vykoledovala devatenáct palců.

Proč však hráči tak ostře kritizují možnost, která je ve hře navíc, a nikdo z nich navíc není nucen ji aktivně využívat?

Záležitost je velmi individuální a bližší verdikt bude znám až po vydání hry 9. března letošního roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Mass Effect 3 můžete ovládat hlasem. Hráči to kritizují

Hide picture