Menu
FANZINE.cz
Technologie

VIDEO: Na trh míří nová konzole OUYA. Chce konkurovat Xboxu i PlayStationu

Marek Jedinák

Marek Jedinák

13. 7. 2012

Výsledkem nezávislého projektu má být nová herní konzole s názvem OUYA. Poběží na operačním systému Android, díky čemuž na ni půjde hrát bezplatné hry, a samotná cena by mohla jen lehce překročit dva tisíce korun.

Hráči sobě. Tak nějak by se dala shrnout filosofie vývojářského týmu stojícího za produkcí nové videoherní konzole OUYA. Díky operačnímu systému Android bude otevřená všem nezávislým partám vývojářů, neboť veškerá tvorba softwarového obsahu nebude podléhat žádným licenčním pravidlům a ujednáním. Jedinou podmínkou je alespoň částečná přístupnost obsahu zdarma (demoverze, hry s mikrostransakcemi).

Čtěte také: RECENZE: Spec Ops: The Line je hra s koulema. Kritizuje militarismus

Autorům se tak v zásadě podařilo využít současného trendu vzrůstající popularity levných her na sociálních sítích a internetu, kdy tento model umně aplikovali na zábavu většího formátu.

Samotná konzole nabízí velmi kompaktní rozměry, jedná se o krychli velikou přibližně jako běžný videoherní ovladač. Srdcem konzole pak bude výkonný procesor nVidia Tegra 3 společně s 1Gb operační paměti.

OUYA nabízí stylový design, ale i kompaktní rozměry. zdroj: kickstarter.com

Nová konzole má v zásadě zkombinovat přenosné hraní z mobilních telefonů či tabletů společně s dostatečně velkou obrazovkou a pohodlným ovládáním.

Iluze nezávislosti

Vývoj a výroba konzole jsou financování z velké části z kapes fanoušků a budoucích uživatelů, kteří mohou na produkci konzole OUYA přispívat skrze server podporující podnikatelské projekty Kickstarter.com. Týmu se tak podařila skvělá věc. Získat prostředky od fanoušků a vytvořit si iluzi nezávislého a neziskového projektu, jemuž jde jen a pouze o blaho jeho uživatelů.

Očividně tento způsob prodeje funguje. Požadovaná částka téměř milionu dolarů byla vybrána během prvního dne, přičemž musely být navýšeny i výrobní kapacity.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Na trh míří nová konzole OUYA. Chce konkurovat Xboxu i PlayStationu

Hide picture