Menu
FANZINE.cz
Gadgets

VIDEO: Nadšenci sestavili skateboard ovládaný pomocí myšlenek

Zdeněk Král

Zdeněk Král

1. 3. 2012

FOTO: Board of ImaginationPřed nedávnem představil texaský tým skateboard řízený ovladačem Kinect od Microsoftu. Teď zašli vývojáři ještě dál a řídí jen pomocí myšlenek.

FOTO: Board of Imagination

Musíte se pořádně soustředit, ale s trochou cviku to zvládne každý. FOTO: chaoticmoon.com

Už delší dobu jsou lidé schopni snímat a analyzovat mozkové vlny. Díky tomu víme, že když myslíme na rajče, vysílá mozek pokaždé stejný signál. Toho využil i tým Chaotic Moon Studios, který postavil Board of Awesomness – skateboard řiditelný pomocí konkrétních myšlenek.

Do Star Wars, kde Jediové pomocí Síly zvedali stromy, má ale texaské zařízení zatím daleko. O funkčnost se stará tablet s vývojářskou verzí Windows 8, který přijímá instrukce ze speciální náhlavní soupravy na snímání signálů z mozku.

Čtěte také: Vědci vytvořili nejlehčí materiál na světě. Přesto je celkem odolný

Řidiči stačí pomyslet na nějaké místo a na rychlost, jakou se tam chce dostat. Tablet rychle rozluští příchozí informace a elektrický skateboard se rozjede. Abyste zastavili, stačí si představit, že jste v cíli.

Vývojáři neplánují prodej ani jednoho z návrhů. Naopak by rádi zveřejnili plány celého zařízení, aby si myšlenkami ovládaný elektro-skateboard mohl postavit každý.

Podívejte se na video.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Nadšenci sestavili skateboard ovládaný pomocí myšlenek

Hide picture