Menu
FANZINE.cz
Technologie

VIDEO: Nintendo nečeká na konferenci. Už odhalilo WiiU ovladač

Jan Holan

Jan Holan

5. 6. 2012

Wii U Pro ControllerLetošní E3 už začala a odhalují se první hry. Nintendo sice ještě konferenci nemělo, přesto jsme se ale už dozvěděli spoustu detailů o ovladači k připravované konzoli WiiU.

Wii U Pro Controller

WiiU Pro Controller je velmi podobný Xbox gamepadu Zdroj: Nintendo

Každý rok odhalují herní magnáti novinky z oblasti her i hardwaru na svých konferencích na E3, největší výstavě svého druhu. Nintendo se rozhodlo nyní tuto tradici porušit, když detaily ovladačů připravované konzole WiiU odhalilo již nyní skrze webové stránky Nintendo Direct.

Čtěte také: DotA 2 je oficiálně free-to-play. Až do vydání je ale za peníze

Hráči jsou určitě nejvíce zvědaví na ovladač s obrazovkou, jehož jméno by mělo být WiiU GamePad. Krom dotykové obrazovky nabízí ovladač i klasické analogové páčky jako ostatní konzole.

Co je naopak novinkou, je implementace NFC chipu, který v dnešní době hojně využívají smartphony. Zatím se spekuluje o tom, že pomocí něho bude kupříkladu velmi jednoduché dostat na svůj Nintendo účet peníze. Zkrátka si koupíte kartu v obchodě, zamáváte s ní před ovladačem a na váš účet se přičte zaplacená částka.

Nintendo také oznámilo, že ovladačem bude možno ovládat i televizi. Krom GamePadu byla zveřejněna i podoba WiiU Pro Controlleru, který se bude prodávat samostatně. Nutno říci, že ovladač velmi připomíná klasický Xboxový ovladač.

video
play-sharp-fill

Konzole WiiU bude mít i vlastní sociální síť, nazvanou MiiVerse. Pomocí ní budete moci sdílet své zážitky s kamarády, uvidíte, co zrovna hrajou, a nebo budete moci požádat online o radu. Abyste měli MiiVersi kdykoli u sebe, chystá se i verze pro mobilní telefony a PC.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Nintendo nečeká na konferenci. Už odhalilo WiiU ovladač

Hide picture