Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

VIDEO: Obchody Comics Point v Praze lákají na komiksy i sběratelské figurky

Šimon Kolář

Šimon Kolář

5. 9. 2011

Jste tak trochu geek? Nebo jen sháníte skutečně originální dárek pro přítele? Máme pro vás tip! S redakcí Fanzine.cz jsme totiž zavítali do pražského obchodu Comics Point, který v Česku nemá obdobu.

FOTO: Obchod Comics Point - Anglická 14

Síť specializovaných prodejen Comics Point se pravděpodobně do konce roku 2011 rozroste o třetí pobočku v Praze, řekl to exkluzivně pro Fanzine.cz majitel Martin Buchal Foto: Martin Peška, Fanzine.cz

Pokud jste fanoušci komiksů, nejrůznějších figurek a vůbec všeho možného, co se kolem této subkultury točí, pravděpodobně jste vždy záviděli obyvatelům animovaného Springfieldu jejich vlastní komiksový krámek vedený obtloustlým komiksákem.

Stejně tak jste museli závidět hrdinům seriálového Big Bang Theory, kteří se každý čtvrteční večer vydávají do specializovaného obchodu trávit svoji Komiksovou noc, nebo školákům z filmu Kick-Ass, kterým komiksový shop sloužil jako druhý domov.

O podobném místě jsme si bohužel v českých podmínkách zatím mohli nechat jen zdát a jediným místem, kde se daly oblíbené komiksy sehnat, byla velká nespecializovaná knihkupectví, o sběratelských figurkách, filmovém, seriálovém či herním merchandisingu ani nemluvě. Nyní se však ledy pohnuly a to dosti zásadním způsobem.

video
play-sharp-fill
03:40

Své brány totiž otevřel 13. dubna 2010 v Praze ve Vinohradské ulici Comics Point. Obchod, který prakticky do puntíku splňuje všechny požadavky, které na krám tohoto formátu může fanoušek klást. Není unikátní jenom svým zaměřením, ale také (a to možná především) svým rozsahem.

Letos v květnu byla otevřena v Anglické ulici druhá pobočka tohoto komiksového knihkupectví, která je působivá už jen při pohledu zvenčí. Prostory, kde se dříve prodávala auta, jsou nyní zaplněny výhradně komiksy a věcmi s nimi souvisejícími. Právě na tuto pobočku zavítala i redakce Fanzine.cz.

Na ploše o více než 200 metrech čtverečních je tu k dostání celá česká komiksová produkce, nejrůznější filmová, seriálová nebo herní trička, plakáty a další tematické doplňky.

Otevírací doba

Pobočka Vinohradská 111 (Praha 3):
pondělí – pátek od 10:00 do 18:00

Pobočka Anglická 14 (Praha 2):
pondělí – pátek od 11:00 do 19:00

Pyšnit se prodejna může i rozsáhlou nabídkou klasických amerických sešitovek, které jsou umístěné v přehrabovacích boxech uprostřed obchodu. Listováním touto sbírkou se dá strávit opravdu moře času, sešitů je tu totiž více než třicet tisíc.

Zastoupeny jsou zde snad všechny známé série. Komiksové sešity jsou navíc pečlivě zabaleny a opatřeny takzvaným backboardem, přesně tak jak je tomu v amerických shopech.

Kapitolu samu pro sebe představuje také sortiment sběratelských sošek a figurek. Ty větší a dražší dokážou ohromit i lidi, kteří se jinak o podobné geekoviny vůbec nezajímají. Mnohdy se jedná o opravdu hodně limitované exempláře, k nimž je přibalen i certifikát pravosti, který mimo jiné obsahuje informace o tom, v kolika kusech byla daná soška celkově vyrobena a kolikátá z nich je právě ta zakoupená.

[album:https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=wp-content/uploads/dm-albums/comic-point/|width=660]

Dominantou obchodu pak jsou bezesporu sochy v životní velikosti a také propracované busty. Třeba hlava Dartha Vadera bez masky a v životní velikosti musí přinutit snad každého fanouška Hvězdných válek zamyslet se nad rozbitím prasátka.

Čtěte také: V Rusku mají 3D zmrzlinu s hlavou Darth Vadera. Chutná po borůvkách s lékořicí

Obchod pro zákazníky neustále pořádá nějaké zajímavé akce. Ať už to je v současnosti třeba výprodej vybraných komiksů za 99 korun nebo nabídka šesti amerických sešitovek za cenu pěti. Často jsou také pořádány nejrůznější soutěže o slevy a hodnotné ceny.

Každý týden se pak některá absolutní komiksová novinka od nakladatelství BB Art prodává s 20% slevou.

K podobně specializovaným obchodům neodmyslitelně patří také obsluha, která se v problematice vyzná a dokáže poradit. Toho si jsou naštěstí v Comics Pointu dobře vědomi, a péče o zákazníky je tu na nadstandardní úrovni. Prodavači ochotně poradí a odpoví na jakýkoliv dotaz.

Pokud navíc zákazník shání něco, co v nabídce obchodu není, obsluha se pokusí daný produkt sehnat třeba ze zahraničí, takže o fandu komiksů je tady postaráno opravdu téměř dokonale.

Je až neuvěřitelné, že prakticky z ničeho nic tady vyrostl takhle obrovský obchod zaměřený na tak úzkou skupinu spotřebitelů. Pro ně to ovšem musí být ten největší dárek a úžasné překvapení. Nejen, že u nás už máme komiksový krámek jako ve filmech a seriálech zmíněných na začátku článku, my máme dokonce daleko větší.

Comics Point
www.comicspoint.cz

Obsluha: 100 %, Atmosféra: 100 %, Sortiment: 100 %

Celkové hodnocení redakce Fanzine.cz: 100 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Obchody Comics Point v Praze lákají na komiksy i sběratelské figurky

Hide picture